Մարտիրոսյան. Շատ չեմպիոններ ունենալու համար պետք է պայմաններ լինեն
Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանը Հայաստանի 2019 թվականի մյուս 9 լավագույն մարզիկների հետ պարգեւատրվել է 5 մլն դրամով:
Ապա նա պատասխանել է լրագրողների հարցերին ու նշել, որ նման հանդիպումները խրախուսական ու պարտավորեցնող են:
«Պետք է լավ հանդես գանք ու մեր երկիրը լավագույնս ներկայացրենք տարբեր մրցաշարերում: Ուրախալի է, որ պետությունը կանգնած է սպորտի կողքին»,-նշել է Մարտիրոսյանը:
Նա անդրադարձել է նաեւ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, որ մինչեւ 2050 թվականը Հայաստանը պետք է  Օլիմպիական 25 չեմպիոն ունենա. «Լավ տվյալներ ունեցող շատ երիտասադներ ունենք, ովքեր կարող են մեդալներ նվաճել, բայց դրան հասնելու համար պայմաններ են պետք»:
Ծանրորդն ավելացրել է, որ այս տարվա իր գլխավոր նպատակները Եվրոպայի առաջնությունում հաղթելն ու 3-րդ ոսկե մեդալը նվաճելն է, ապա Օլիմպիական խաղերում լավագույնը դառնալը:

Мартиросян: Чтобы вырастить чемпионов, необходимы условия
Чемпион мира и Европы Симон Мартиросян, вместе с 9 лучшими спортсменами Армении 2019 года, получил денежное вознаграждение размером в 5 млн драмов.
Затем он ответил на вопросы журналистов и отметил, что такие встречи очень воодушевляют и обязывают.
«Мы должны хорошо выступать и лучшим образом представлять нашу страну в различных турнирах. Радует, что государство поддерживает спорт»,- отметил Мартиросян.
Он коснулся также заявления премьер-министра Армении Никола Пашиняна о том, что к 2050 году у Армении должно быть 25 Олимпийских чемпионов: «У нас много молодых спортсменов с хорошими данными, которые смогут завоевать медали, но для этого необходимы условия».
Тяжелоатлет добавил, что его главные цели года – победить на чемпионате Европы и завоевать 3 золотую медаль, а затем – стать лучшим на Олимпийских играх.