Հայաստանի թիմը Բուենոս Այրեսի ՕԽ է մեկնելու հոկտեմբերի 3-ին
Հայաստանի պատվիրակությունը Բուենոս Այրեսի պատանեկան ամառային Օլիմպիական խաղեր է մեկնելու հոկտեմբերի 3-ին:
Հոկտեմբերի 6-18-ը  Արգենտինայում կայանալիք խաղերում Հայաստանը ներկայացված է լինելու 8 մարզիկներով:
Պատվիրակության ղեկավար Դերենիկ Գաբրիելյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ նախորդ 2 խաղերի համեմատ մարզիկների թիվը նվազել է, քանի որ հրաժարվել են սպիտակ քարտերից: 2010-ի Սինգապուրի ու 2014-ի Նանջինգի խաղերում հանդես են եկել 14-ական մարզիկներ:
«Բոլորն էլ պայքարել ու սեփական ուժերով են նվաճել 2018-ի խաղերի ուղեգրերը: Մեր թիմի կազմում բավական ուժեղ մարզիկներ ունենք, նրանք Եվրոպայի առաջնության հաղթողներ ու մեդալակիրներ են, Աշխարհի գավաթի մրցանակակիր: Հիմա մարզիկները վերջին նախապատրաստական հավաքներն են անցկացնում, մինչեւ սեպտեմբերի 28-ը նրանք կստանան անհրաժեշտ մարզագույքն ու հանդերձանքը: Իհարկե մեդալների համար ենք պայքարելու, այլապես մեր մասնակցությունն իմաստ չէր ունենա»,- ասել է Գաբրիելյանը:
Խաղերում ծանրամարտում հանդես են գալու Կարեն Մարգարյանը (77կգ) եւ Լիանա Գյուրջյանը (+63կգ ), հունահռոմեական ըմբշամարտում` Սահակ Հովհաննիսյանը (60 կգ ), հրաձգությունում`Հայկ Բաբայանը (ատրճանակ ), թաեքվոնդոյի մրցումներում ՝ Անդրանիկ Խաչատրյանը (73 կգ ):
Արթուր Բարսեղյանը մասնակցելու է լողի ազատ ոճի  50 մ, 100 մ ու բատերֆլայի 50 մ մրցումներում,  Յուլիա Վոդոպյանովան՝ գեղարվեստական մարմնամարզությունում, իսկ Յուրի Իսրայելյանը (55կգ)` ձյուդոյում:

Armenia’s Olympic team to travel to Buenos Aires on October 3
Armenia will be represented by eight athletes in the summer games that will be held on October 6-18.
Head of the delegation Derenik Gabrielyan has told Mediamax Sport that the number of athletes is lower compared to the last two years because Armenia didn’t use the wild cards. Both in Singapore 2010 and Nanjing 2014, Armenia was represented by a team of 14 athletes.
“All our athletes won the quotas on their own. Our team is quite strong, it has winners and medalists of European and World championships. The athletes are holding the last training camps now. They will be provided with the necessary kits and equipment until September 28. Naturally, we aim for the win, otherwise our participation would make no sense,” said Gabrielyan.
The Armenia team features athletes from various sports: Karen Margaryan (77kg) and Liana Gyurjyan (63kg) are weightlifters, Sahak Hovhannisyan (60kg) is a Greco-Roman wrestler, Hayk Babayan will compete in shooting (pistol), and Andranik Khachatryan (73kg) will represent Armenia in the taekwondo competition.
Other members of the team are swimmer Artur Barseghyan (50m, 100m and 50m butterfly), rhythmic gymnast Yulia Vodopyanova and judoka Yuri Israelyan (55kg).