Հայաստանի թիմը Բուենոս Այրեսի ՕԽ է մեկնելու հոկտեմբերի 3-ին
Հայաստանի պատվիրակությունը Բուենոս Այրեսի պատանեկան ամառային Օլիմպիական խաղեր է մեկնելու հոկտեմբերի 3-ին:
Հոկտեմբերի 6-18-ը  Արգենտինայում կայանալիք խաղերում Հայաստանը ներկայացված է լինելու 8 մարզիկներով:
Պատվիրակության ղեկավար Դերենիկ Գաբրիելյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ նախորդ 2 խաղերի համեմատ մարզիկների թիվը նվազել է, քանի որ հրաժարվել են սպիտակ քարտերից: 2010-ի Սինգապուրի ու 2014-ի Նանջինգի խաղերում հանդես են եկել 14-ական մարզիկներ:
«Բոլորն էլ պայքարել ու սեփական ուժերով են նվաճել 2018-ի խաղերի ուղեգրերը: Մեր թիմի կազմում բավական ուժեղ մարզիկներ ունենք, նրանք Եվրոպայի առաջնության հաղթողներ ու մեդալակիրներ են, Աշխարհի գավաթի մրցանակակիր: Հիմա մարզիկները վերջին նախապատրաստական հավաքներն են անցկացնում, մինչեւ սեպտեմբերի 28-ը նրանք կստանան անհրաժեշտ մարզագույքն ու հանդերձանքը: Իհարկե մեդալների համար ենք պայքարելու, այլապես մեր մասնակցությունն իմաստ չէր ունենա»,- ասել է Գաբրիելյանը:
Խաղերում ծանրամարտում հանդես են գալու Կարեն Մարգարյանը (77կգ) եւ Լիանա Գյուրջյանը (+63կգ ), հունահռոմեական ըմբշամարտում` Սահակ Հովհաննիսյանը (60 կգ ), հրաձգությունում`Հայկ Բաբայանը (ատրճանակ ), թաեքվոնդոյի մրցումներում ՝ Անդրանիկ Խաչատրյանը (73 կգ ):
Արթուր Բարսեղյանը մասնակցելու է լողի ազատ ոճի  50 մ, 100 մ ու բատերֆլայի 50 մ մրցումներում,  Յուլիա Վոդոպյանովան՝ գեղարվեստական մարմնամարզությունում, իսկ Յուրի Իսրայելյանը (55կգ)` ձյուդոյում:

Команда Армении отправится на ОИ в Буэнос-Айрес 3 октября
Глава делегации Дереник Габриелян рассказал Mediamax Sport, что по сравнению с предыдущими двумя играми число спортсменов уменьшилось, так как они отказались от белых карт. В играх 2010 года в Сингапуре и 2014 в Нанкине участвовало по 14 спортсменов.
«Все боролись и собственными силами получили путевки на игры 2018 года. В составе нашей команды есть довольно сильные спортсмены. Они победители и обладатели медалей чемпионата Европы и Кубка мира. Сейчас спортсмены проводят последние подготовительные сборы и до 28 сентября получат необходимую спортивную одежду и форму. Конечно, мы будем бороться за медали, иначе в нашем участии не было бы смысла», - отметил Габриелян.
В тяжелой атлетике на играх выступят Карен Маргарян (77 кг) и Лиана Гюрджян (+63 кг), в греко-римской борьбе – Саак Оганесян (60 кг), в стрельбе – Айк Бабян (пистолет), а в тхэквондо – Андраник Хачатрян (73 кг).
Артур Барсегян примет участие в плавании в вольном стиле (50 м, 100 м) и в  соревновании батерфлай (50 м), Юлия Водопьянова – в художественной гимнастике, а Юрий Исраелян (55кг) – в дзюдо.