Դավթաշենում ավարտին է մոտենում «Օլիմպավանի» շինարարությունը, որտեղ մարզվելու ու բնակվելու պայմաններ են ստեղծված լինելու, գրեթե, բոլոր մարզաձեւերի համար:
Նոր մարզաբազան ներառելու է ժամանակակից մարզադահլիճներ, վերականգնողական կենտրոն, հյուրանոցային համալիր ու ՀԱՕԿ-ի մասնաշենքը, որտեղ տեղակայվելու են նաեւ ազգային ֆեդերացիաները: Լայնածավալ ընթացքի մեջ է նաեւ խաղային մարզաձեւերի դահլիճի ու լողավազանի շինարարությունը:
«Օլիմպավանի» նախագծման աշխատանքները սկսվել են 2013 թվականի մարտին, իսկ շինարարությունը մեկնարկել է մայիսի 28-ից: Այն շահագործման է հանձնվելու այս տարվա հոկտեմբերին՝ ՀԱՕԿ-ի 25-ամյակի նախօրեին:
Mediamax Sport-ը շարունակում է հետեւել մարզակառույցի աշխատանքների ընթացքին ու ձեզ է ներկայացնում համարյա պատրաստի «Օլիմպավանի» լուսանկարները:

Строительство «Олимпавана» подходит к концу
Подходит к концу строительство «Олимпавана» в Давидашене,  где для представителей всех практически видов спорта будут созданы условия для тренировок и проживания.
В новой спортбазе будут современные спортивные залы, реабилитационный центр, гостиничный комплекс и корпус Национального Олимпийского комитета Армении, где будут размещены в том числе национальные федерации. Широко ведется также строительство бассейна и зала для игровых видов спорта.
Проектирование «Олимпавана» ведется в Армении с марта 2013 года, а строительство стартовало 28 мая. База будет отдана в эксплуатацию в октябре текущего года – накануне 25-летия НОК Армении.
Mediamax Sport продолжает следить за процессом строительства спортивной базы и представляет вашему вниманию снимки практически готового «Олимпавана».