Նազարյան. Սա իմ մեկնարկն էր ԵԱ-ում, ամեն ինչ արել էի հաղթելու համար
Մինչեւ 55 կգ քաշային կարգի եզրափակչում Օլիմպիական, Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Արմեն Նազարյանի որդին՝ 18-ամյա Էդմոնը Եվրոպայի չեմպիոն է հռչակվել:
Նա եզրափակչում գեղեցիկ ու դիտարժան պայքարում 7:3 հաշվով առավելության է հասել Ռուսաստանը ներկայացնող Վիտալի Կավալեւի նկատմամբ ու իր առաջին իսկ Եվրոպայի առաջնությունում ոսկե մեդալակիր դարձել:
«Անչափ երջանիկ եմ, որ ոսկե մեդալ նվաճեցի մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությունում: Սա իմ մեկնարկն էր, ամեն ինչ արել էի այս ոսկուն տիրանալու համար»,- ըմբշմարտի միջազգային ֆեդերացիայի կայքին ասել է Նազարյանը:
Եվրոպայի չեմպիոնը խոստովանել է, որ եզրափակչից առաջ նրա հայրն ու Բուլղարիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Նազարյանն ասել է, որ արդեն հաղթող է ու խորհուրդ է տվել չվախենալ. «Նա ասաց՝ պարզապես գոտեմարտեմ, անեմ այն ինչ կարող եմ ու չհանձնվեմ մինչեւ վերջ: Ըմբշամարտի գոտեմարտերը պատերազմ են»:

Edmon Nazaryan: I have done everything possible to win the European title
18-year-old Edmon Nazaryan, son of Olympic, World and Europe wrestling champion Armen Nazaryan, has won his first European title.
Edmon Nazaryan took the gold medal after the impressive 7-3 win over Vitaly Kavayev (Russia) in the final match in 55kg weight category.
“I am so happy to win the gold in the senior tournament. This is a start for me, I have done everything possible to take this medal,” Nazaryan told the International Wrestling Federation.
According to the young champion, he had a talk with his father, head coach of the Bulgarian national team Armen Nazaryan. “He told me not to be afraid, because I already won. He told me to just wrestle and fight until the end. In wrestling, the mat is a warzone,” said Edmon Nazaryan.