Հայաստանի հունահռոմեական ոճի հավաքականը Երեւանում պատրաստվում է այս տարվա առաջին միջազգային մրցաշարին:
Mediamax Sport-ն այսօր ներկա է եղել թիմի մարզմանը, որը համատեղ աշխատում է Բուլղարիայի հավաքականի հետ: Հայաստանի ընտրանու գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Էդուարդ Սահակյանն ասել է, որ հունվարի 18-19-ն ըմբիշները ելույթ են ունենալու Նիսում կայանալիք մրցաշարում:
Այնտեղ հանդես են գալու Ռուդիկ Մկրտչյանը (55 կգ), Գեւորգ Ղարիբյանը (60 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (67 կգ), Մալխաս Ամոյանը (72 կգ), Կարապետ Չալյանը (77 կգ), Ռուբեն Ղարիբյանը (82 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (87 կգ), Արթուր Ալեքսանյանը եւ Արթուր Շահինյանը (97 կգ) եւ Դավիթ Օվասափյանը 130 կգ:
«Դրանից հետո կրկին հավաք կունենանք ու կպատրաստվենք Եվրոպայի առաջնությանը: Ապա կորոշենք նաեւ, թե ինչ կազմերով ենք հանդես գալու վարկանշային մրցաշարերում: Մենք պայքարելու ենք եւս չորս ուղեգրի համար, կտեսնենք, թե ինչպես կստացվի»,-ասել է Սահակյանը:

10 греко-римских борцов представят Армению на турнире в Ницце
Сборная Армении по греко-римской борьбе готовится в Ереване к первому международному турниру этого года.
Mediamax Sport присутствовал сегодня на тренировке команды, которая работает вместе со сборной Болгарии. Исполняющий обязанности главного тренера сборной Армении Эдуард Саакян сообщил, что 18-19 января борцы выступят в предстоящем в Ницце турнире.
Там выступят Рудик Мкртчян (55 кг), Геворг Гарибян (60 кг), Славик Галстян (67 кг), Малхас Амоян (72 кг), Карапет Чальян (77 кг), Рубен Гарибян (82 кг), Максим Манукян (87 кг), Артур Алексанян и Артур Шагинян (97 кг), Давид Овасапян (130 кг).
«После турнира мы вновь проведем сбор и начнем подготовку к чемпионату Европы. Затем определим, каким составом будем выступать на квалификационных турнирах. Мы будем бороться еще за 4 путевки, посмотрим, как все получится»,- отметил Саакян.