ԱԱ-ում հնարավոր է Չալյանին Ջուլֆալակյանը փոխարինի
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանն ասել է, որ Եվրոպայի առաջնությունում 7 մարզիկով թիմային պայքարում 4-րդ տեղը գրավելը լավ արդյունք է:
«Մենք երեք քաշային կարգում ըմբիշ չէինք հայտավորել, որովհետեւ երիտասարդներ են ու, միջազգային մրցաշարերում մասնակցելով, կկարողանան համապատասխան փորձ ձեռք բերել: Իսկ մյուս տղաներից ընդհանուր առմամբ գոհ եմ»,-ասել է մարզիչը:
Նա նշել է, որ հավաքականը մեկ ամիս հանգիստ կունենա, ըմբիշները կմարզվեն անձնական մարզիչների մոտ: Արդեն հունիսի 10-ից թիմը կնախապատրաստվի հոկտեմբերին կայանալիք Աշխարհի առաջնությանը:
«Մինչ ԱԱ-ն մենք կունենանք հինգ ուսումնամարզական հավաք եւ երկու միջազգային մրցաշար: Այս ամենի արդյունքում էլ կկողմնորոշվենք, թե ովքեր են Հայաստանը ներկայացնելու առաջնությանը: Իհարկե, ունենք առաջատարներ, ովքեր, եթե վնասվածքներ չունենան, կլինեն թիմի կազմում: Իսկ ահա 77 կգ քաշային կարգում, ըստ ամենայնի, ներկայացված կլինի Արսեն Ջուլֆալակյանը: Կարապետ Չալյանի ոչ հաջող մասնակցությունը ԵԱ-ում մտածելու տեղիք է տալիս: Տեսնենք, ինչպիսին կլինի վերջնական որոշումը, ամեն ինչ պարզ կլինի մրցումներից ու հավաքներից հետո»,-ընդգծել է Ջուլֆալակյանը:

Julfalakyan might replace Chalyan for Armenia in World Wrestling Championship
Armenia’s Greco-Roman wrestling team manager Levon Julfalakyan has said that the 4th place on the European Championship’s medal table is a good result for a 7-men team.
“We had no one in three weight categories because the athletes are young and need to gain experience in different tournaments. As for the wrestlers we took to the championship, I’m happy with them in general,” said Julfalakyan.
He has noted the team will rest for a month and the wrestlers will work with their personal coaches. On June 10, the team is going to resume training together to prepare for the World Championship scheduled for October.
“We will have five training camps and two international tournaments before October. The results from them will make it clear for us who should represent Armenia in the World Championship. We have leaders, of course, who will definitely be on the team if they don’t get injured. Most likely, Arsen Julfalakyan will compete in 77kg category. Karapet Chalyan had a poor performance in the European Championship, which is concerning, but we need to see how things go. We will make the final decision after the camps and the two tournaments I mentioned,” Julfalakyan emphasized.