Օլիմպիական չեմպիոն Լեւոն Ջուլֆալակյանի գլխավորությամբ Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը Եվրոպայի առաջնությունից վերադարձել է երկու ոսկե եւ մեկ բրոնզե մեդալով:
Ջուլֆալակյանն ամփոփել է իր թիմի ելույթն ու նշել, որ ընդհանուր առմամբ գոհ է իր սաներից:
«Թիմում ունենք երիտասարդ ըմբիշներ, ովքեր առաջին անգամն էին մասնակցում նման խոշոր մրցաշարի եւ անփորձ էին: Նրանք դեռ կկարողանան շտկել սխալներն ու ավելի լավ մասնակցել: Արթուր Շահինյանի պարագայում մրցավարական անարդարություն եղավ, ինչից հետո նա զրկվեց պայքարը շարունակելու հնարավորությունից: Կարապետ Չալյանն անհաջող հանդես եկավ, նա չպետք է զիջեր այն ըմբիշին, որից պարտվեց: Կարեն Ասլանյանի մոտ աճ կա, նա ուրախացրեց բոլորիս: Իսկ մյուսներն արեցին այն, ինչին ընդունակ էին»,-ասել է գլխավոր մարզիչը:
Նա ընդգծել է, որ չպետք է կանգ առնեն ու բավարարվեն հաջողությամբ: Պարտավոր են շարունակել անընդհատ մարզումներն ու ձգտեն ամեն առաջնությունից էլ վերադառնալ մեդալներով:

Levon Julfalakyan: We shouldn’t relax and feel satisfied with this win
Olympic champion, Greco-Roman wrestling manager Levon Julfalakyan’s men have brought Armenia two gold medals and a bronze one from the European Championship.
Julfalakyan has concluded the team’s performance, noting he is happy with it in general.
“We have young athletes who went to such a large tournament for the first time. They have had no experience, and I believe they will manage to correct all their errors and perform better next time. As for Artur Shahinyan, that is a case of injustice. He couldn’t continue competing because of the referee’s mistake. Karapet Chaylyan had a poor performance. I think he shouldn’t have conceded to that particular wrestler. Karen Aslanyan is showing progress, we are all happy with him. The rest did what they could,” said the manager.
He has emphasized the team shouldn’t relax and feel satisfied with the win. According to Julfalakyan, they need to keep working and strive to return with medals from every tournament.