Հայաստանի ծանրամարտի Մ-20 ու 23 տարեկանների հավաքականները մեկնել են Բուխարեստ, որտեղ մասնակցելու են Եվրոպայի առաջնություններին:
Ավելի վաղ Հայաստանի տղամարդկանց ընտրանու գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանն ասել էր, որ ցանակնում են 2019-ին նվաճած մեդալների քանակը հասցնել 90-ի: Այս պահին ծանրորդների հաշվին 40 մեդալ կա:
Հայաստանի հավաքականի կազմերը բավական մեծաքանակ են ու տիտղոսակիր մարզիկներով հարուստ:
Մ-23 տարեկանների թիմերում են այս տարվա Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոններ Հակոբ Մկրտչյանն (89 կգ) ու Սիմոն Մարտիրոսյանը (+109 կգ): Հանդես են գալու նաեւ ԵԱ-ի բրոնզե ու արծաթե մեդալակիրներ Դավիթ Հովհաննիսյանն (89 կգ) ու Սամվել Գասպարյանը (102 կգ): Հավաքականում ընդգրկված են 8 ծանրորդներ:
Մ-20 տարեկանների թիմում է այս տարվա Աշխարհի երիտասարդների չեմպիոն Վարազդատ Լալայանը (+109 կգ), 2018-ի պատանեկան Օլիմպիական խաղերի հաղթող Կարեն Մարգարյանը (81 կգ):

50 medals: Weightlifters depart for U20 and U23 European C’ships
The U20 and U23 national weightlifting teams have departed for Bucharest to participate in the European Championships.
Earlier Head Coach of the men’s team Pashik Alaverdyan said that he wishes to bring the number of medals to 90; currently, the weightlifters have 40 medals. The compositions of the Armenia national teams and the number of athletes with titles are significant.
World and European champions this year Hakob Mkrtchyan (89kg) and Simon Martirosyan (+109kg) are among the athletes U23. Bronze and silver medalists of the European Championship Davit Hovhannisyan (89kg) and Samvel Gasparyan (102kg) are also involved. 8 weightlifters will represent Armenia this time.
World champion among juniors this year Varazdad Lalayan (+109kg), winner of the Youth Olympic Games in 2018 Karen Margaryan (81kg) will compete among athletes U20.