Կարապետյան. Մինչեւ հիմա չեմ համակերպվել կորցրած մեդալի հետ
Ռիոյի Օլիմպիական խաղերում վնասվածք ստացած Անդրանիկ Կարապետյանը վիրահատությունից հետո վերականգնվում է ու անհամբերությամբ սպասում իր վերադարձին:
Օլիմպիադայում հրում վարժության 2-րդ մոտեցման ժամանակ ծանրորդի արմունկն էր դուրս ընկել:
Mediamax Sport-ին Կարապետյանն ասել է, որ Մոսկվայում վիրահատությունը լավ է անցել ու իր հետ հիանալի մասնագետներ են աշխատել:
«Հետվիրահատական փուլում խնդիրներ չեն առաջացել: Վիրահատությունից 20 օր անց գիպսը հանել ենք: Մոսկվայում ֆիզպատրաստություն եմ անցել, ձեռքն ենք բացել ու փորձել շարժել այն: Հիմա նորից Հայաստանում եմ, մոտ 1,5 ամիս թեթեւ մարզումներ կանցկացնեմ»,- նշել է ծանրորդը:
Կարապետյանը խոստովանել է, որ միչեւ հիմա դեռ չի կարողացել համակերպվել վնասվածքի հետ: Հատկապես մեծ ցավ է ապրում կորցրած մեդալի համար, համոզված է, որ նման իրավիճակում հայտնված ցանկացած մարզիկ հիանալի հասկանում է իր ապրումներն ու հոգեվիճակը.
«Սակայն մարդկանց վերաբերմունքն ու աջակցությունն իսկապես ոգեւորում են ինձ: Նրանք շատ սրտացավ են, անընդհատ հարցնում են վնասվածքիս մասին, համացանցով են հաճախակի գրում: Ցանկանում են, որ որքան հնարավոր է շուտ մրցահարթակում տեսնեն ինձ: Կփորձեմ արագ հաղթահարել ամեն ինչ ու կրկին սպորտ վերադառալ»:
Ծանրորդն ավելացրել է, որ, հավանաբար, 2017 թվականի Եվրոպայի առաջնությունը բաց կթողնի, կփորձի լավ մարզավիճակ ձեռք բերել ու մասնակցել Աշխարհի առաջնությանը:

Андраник Карапетян: До сих пор не могу смириться с потерей медали
Андраник Карапетян, который получил травму на Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро, проходит курс реабилитации и с нетерпением ждет своего возвращения в спорт.
На втором подходе во время упражнения толчок на Олимпиаде он получил вывих локтя.
Карапетян сказал Mediamax Sport, что операция в Москве прошла успешно, ее проводили отличные специалисты.
«После операции проблем не возникло. Мне сняли гипс через 20 дней после операции. Сейчас я уже в Ереване, и 1,5 месяца проведу легкие тренировки», - отметил тяжелоатлет.
Карапетян признался, что до сих пор не может смириться с травмой. Особенно он переживает за потерянную медаль.
«Однако отношение и поддержка людей вдохновляют меня. Они очень внимательны, постоянно спрашивают о  моем состоянии. Часто пишут в интернете. Все хотят как можно скорее увидеть меня. Постараюсь поскорее справиться со всем и снова вернуться в спорт».
Тяжелоатлет добавил, что,  вероятно, пропустит первенство Европы 2017 года и постарается подготовиться к чемпионату мира.