Ռուսաստանը ներկայացնող թենիսիստ Էլինա Ավանեսյանն այսուհետ հանդես կգա Հայաստանի դրոշի տակ։
Mediamax Sport-ի հետ զրույցում ԿԳՄՍ փոխնախարար Կարեն Գիլոյանն ասել է, որ Ավանեսյանի տեղափոխության հետ կապված դեռ աշխատանքներ են տարվում։
«Այս գործընթացը հնարավոր եղավ կազմակերպել Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիայի ջանքերով։ Այժմ աշխատում ենք Էլինային Հայաստանի քաղաքացիություն տալու ուղղությամբ։ Այն լինելու դեպքում հանդես կգանք պաշտոնական հայտարարությամբ»,-ասել է Գիլոյանը։
Լրատվամիջոցները 21-ամյա Ավանեսյանի տեղափոխության մասին գրում էին դեռ այս գարնանը, սակայն թենիսիստը հերքել էր այդ լուրերը։ Նա վերջերս է հանդես եկել Ռոլան Գարոսում եւ պայքարը լքել իտալացի Ժասմին Պաոլիից կրած պարտությունից հետո։

Элина Аванесян будет выступать под флагом Армении благодаря усилиям федерации тенниса
В беседе с Mediamax Sport заместитель министра МОНКС Армении Карен Гилоян сообщил, что работа по трансферу Аванесян еще ведется.
«Организовать этот процесс стало возможным благодаря усилиям Федерации тенниса Армении. Сейчас мы работаем над тем, чтобы предоставить Элине армянское гражданство. Когда это произойдет, мы сделаем официальное заявление», - сказал Гилоян.
О том, что 21-летняя Аванесян хочет сменить прописку, СМИ писали еще весной этого года, однако теннисистка опровергла эти слухи. Недавно она выступала на Ролан Гаррос и покинула борьбу после поражения в поединке с итальянкой Жасмин Паоли.