Յուրա Մովսիսյանը նշել է, թե հայերն ու ադրբեջանցիները որքան տարբեր են սիրում իրենց հայրենիքները
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը գրառում է կատարել, որում նշել է հայերի ու ադրբեջանցիների տարբերությունները:
«Ադրբեջանը փակել է օդանավակայնը՝ սահմանը, որպեսզի իր քաղաքացիները չփախչեն երկրից ու չխուսափեն առաջնագիծ գնալուց, մինչդեռ միեւնույն ժամանակ աշխարհի հայերը տոմսեր են գնում, որ վերադառնան Հայաստան ու պաշտպանեն իրենց հայրենիքը»,- Facebook-ում գրել է Մովսիսյանը:
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնել է, որ այսօր վաղ առավոտյան հարավային ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի գրոհող զրահատեխնիկայի խումբ։
Տարբեր ինտենսիվությամբ մարտերը շարունակվում են՝ ուղեկցվելով հակառակորդի կողմից հրետանային նախապատրաստությամբ։
Շփման գծի մի քանի ուղղություններով հայկական ստորաբաժանումներն այս պահի դրությամբ հետ են մղել Ադրբեջանի զինուժի գրոհները, առանձին հատվածներում ձեռնարկել պատժիչ գործողություններ՝ պատճառելով հակառակորդին կենդանի ուժի եւ տեխնիկայի զգալի կորուստներ։

Юра Мовсисян отметил разницу, как армяне и азербайджанцы любят свою родину
Бывший нападающий сборной Армении по футболу Юра Мовсисян отметил разницу между армянами и азербайджанцами.
«Азербайджан закрыл свой аэропорт, границы, чтобы собственные граждане не смогли покинуть страну и не избежали участия в военных действиях, в то же время армяне со всего мира покупают билеты, чтобы вернуться в Армению и защищать свою родину»,- написал Мовсисян на своей странице в Facebook.
Пресс-секретарь минобороны Армении Шушан Степанян сообщает, что сегодня рано утром на южном направлении уничтожена атакующая группа танков противника.
Бои продолжаются с разной интенсивностью и сопровождаются артиллерийской подготовкой со стороны противника, сообщила пресс-секретарь.
На ряде участков Армия обороны Арцаха отбила атаки азербайджанских сил, а в ряде случаев прибегла к упреждающим действиям, нанеся ощутимые потери в живой силе  и технике.