Յուրա Մովսիսյանը նշել է, թե հայերն ու ադրբեջանցիները որքան տարբեր են սիրում իրենց հայրենիքները
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը գրառում է կատարել, որում նշել է հայերի ու ադրբեջանցիների տարբերությունները:
«Ադրբեջանը փակել է օդանավակայնը՝ սահմանը, որպեսզի իր քաղաքացիները չփախչեն երկրից ու չխուսափեն առաջնագիծ գնալուց, մինչդեռ միեւնույն ժամանակ աշխարհի հայերը տոմսեր են գնում, որ վերադառնան Հայաստան ու պաշտպանեն իրենց հայրենիքը»,- Facebook-ում գրել է Մովսիսյանը:
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնել է, որ այսօր վաղ առավոտյան հարավային ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի գրոհող զրահատեխնիկայի խումբ։
Տարբեր ինտենսիվությամբ մարտերը շարունակվում են՝ ուղեկցվելով հակառակորդի կողմից հրետանային նախապատրաստությամբ։
Շփման գծի մի քանի ուղղություններով հայկական ստորաբաժանումներն այս պահի դրությամբ հետ են մղել Ադրբեջանի զինուժի գրոհները, առանձին հատվածներում ձեռնարկել պատժիչ գործողություններ՝ պատճառելով հակառակորդին կենդանի ուժի եւ տեխնիկայի զգալի կորուստներ։

Yura Movsisyan highlights the difference between Armenians and Azeris’ approach
Former striker of Armenia’s national football team Yura Movsisyan has expressed his opinion on the difference between Armenias and Azerbaijanis’ approaches in a Facebook post.
“Azerbaijan closes its airports/borders to prevent its citizens from fleeing the country so they can take them to the front lines, while Armenians worldwide are buying tickets to fly back to Armenia and defend their homeland!” wrote Movsisyan.
Spokesperson for the Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan has stated that an attacking group of Azerbaijan’s tanks was destroyed in the southern direction in the early morning of September 29.
The fights continue with varying intensity and are accompanied by the artillery preparations of the Azerbaijan side.
Artsakh army resisted the attacks of Azerbaijani armed forces in several areas of the line of contact, taking punitive actions in some sectors, inflicting significant losses in personnel and equipment.