Բուենոս Այրեսում ավարտվել են պատանեկան Օլիմպիական խաղերը
Փակման արարողությունը կարճ ու դիտարժան է եղել, այն տեւել է ընդամենը 45 րոպե: ՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախը հայտարարել է խաղերի ավարտի մասին ու օլիմպիական դրոշը փոխանցել Դաքարին, որտեղ էլ 4 տարի անց կայանալու են պատանեկան խաղերը:
Բախը խոստովանել է, որ Բուենոս Այրեսը ֆանտաստիկ Օլիմպիական խաղեր է կազմակերպել ու շնորհակալություն է հայտնել դրա համար:
«Շնորհակալ եմ բոլորիցդ լավ ելույթների, արդար խաղի ու ձեր ոգու համար: Նման հիանալի կազմակերպված աշխատանքից հետո համոզված եմ, որ Բուենոս Այրեսը կարող է անցկացնել նաեւ Օլիմպիական խաղեր»,- ասել է Բախը:
ՕԽ-ում հանդես են եկել Հայաստանի 8 ներկայացուցիչներ: Նրանցից 2-ը՝ ծանրորդ Կարեն Մարգարյանն ու ըմբիշ Սահակ Հովհաննիսյանը նվաճել են ոսկե ու բրոնզե մեդալներ:

The 3rd Youth Olympic Games in Buenos Aires have come to a close.
The closing ceremony was short and memorable; it lasted for 45 minutes. IOC President Thomas Bach announced closing of the games and passed the Olympic flag to Dakar, where the next Youth Olympic Games will be held in 4 years.
Bach noted that the Olympic Games in Buenos Aires were fantastically organized, for which he expressed his gratitude.
“I would like to thank all of you for good performances, fair game and your spirit. Having seen this great job, I am convinced that Buenos Aires can also host the Olympic Games,” Thomas Bach said.
Armenia sent 8 athletes to the Olympic Games. Weightlifter Karen Margaryan took gold and wrestler Sahak Hovhannisyan bronze medals.