Հոկտեմբերի 3-ին Երեւանում կայանալիք միջազգային կիսամարաթոնին մասնակցելու է ավելի քան 3000 մարդ:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Եվրոպայի չեմպիոն, ռեկորդակիր ու Աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր Ռոբերտ Էմմիյանն ասել է, որ 40 տարի զբաղվել է աթլետիկոյով ու այսօր իր երազանքը կատարվել է:
«Հայտնի ֆուտբոլիստ Յուրի Ջորկաեֆը, նրա եղբայրը՝ Դեսի քաղաքի փոխքաղաքապետ Դենիս Ջորկաեֆը, Շարլ Ազնավուրի որդի Միշա Ազնավուրը ընդունել են իմ հրավերը եւ այս միջոցառմանը մասնակցելու համար գալու են Հայաստան: Մեր երկիր են ժամանելու նաեւ եվրոպական ֆեդերացիաների տարբեր նախագահներ ու փոխնախագահներ»,- ասել է Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահը:
«Երեւան ՌԱՆԱՐՄ 2015» վազքի միջազգային կիսամարաթոնը մեկնարկելու է ժամը 09:30-ին Երեւանի Հանրապետության հրապարակում: Ներառելու է 4 վազքարշավ` կիսամարաթոն (21,097 կմ), փոխանցումավազք (2 x 10,550 կմ), 5 կմ վազք ու 12-15 տարեկան դպրոցականների 2,5 կմ վազք:
Այն Հայաստանի սպորտի ու երիտասարդության հարցերի նախարարության եւ աթլետիկայի ֆեդերացիայի կողմից հավատարմագրված միակ միջազգային վազքարշավն է:

Миша Азнавур примет участие в «Ереван РАНАРМ 2015»
В международном полумарафоне, который состоится в Ереване 3 октября, примут участие более 3000 человек.
Сегодня на встрече с журналистами чемпион Европы, рекордсмен и серебряный призер Чемпионата мира Роберт Эммиян сказал, что занимался атлетикой 40 лет, и теперь его мечта осуществилась.
«Известный футболист Юрий Джоркаефф , его брат – вице-мэр города Десин Дени, и сын Шарля Азравура Миша Азнавур  приняли мои приглашения и приедут в Армению для участия в этом мероприятии. В нашу страну приедут также председатели и заместители председателей европейских спортивных федераций», - сказал глава Федерации легкой атлетики Армении.
Международный полумарафон «Ереван РАНАРМ 2015» стартует в 09:30 на площади Республики. Предусмотрены 4 забега: полумарафон (21,097 км), эстафета (2 x 10,550 км), бег на 5 км, а также на 2,5 км – для школьников 12-15 лет.
Это единственный международный забег, аккредитованный Министерством спорта и по делам молодежи, а также Федерацией легкой атлетики Армении.