Յուրի Ջորկաեֆը մասնակցելու է Երեւանում կայանալիք կիսամարաթոնին
Հոկտեմբերի սկզբին ֆրանսահայ հայտնի ֆուտբոլիստ Յուրի Ջորկաեֆը կժամանի Հայաստան: Նա կմասնակցի Երեւանում այս տարի առաջին անգամ անցկացվելիք վազքի միջազգային կիսամարաթոնին՝«Երեւան ՌԱՆԱՐՄ 2015»-ին:
Ջորկաեֆն ընդգծել է, որ դա հրաշալի առիթ է հայրենիք այցելելու  եւ մարզական միջոցառմանը մասնակցելու համար:
«Ուրախ եմ, որ լեգենդար Ռոբերտ Էմմիյանն այսպիսի նախաձեռնությամբ է հանդես գալիս, ու Երեւանում առաջին անգամ կանցկացվի վազքի միջազգային կիսամարաթոն: Ամբողջ աշխարհում նմանատիպ սպորտային միջոցառումներ մշտապես են կազմակերպվում, ցանկանում եմ, որ հայ ժողովրդի համար էլ այն դառնա ամենամյա, քանի որ վազքն առողջ ապրելակերպի առաջին նախապայմաններից մեկն է»,- ընդգծել է 1998-ին աշխարհի ու 2000 թվականի Եվրոպայի չեմպիոնը:
Ջորկաեֆը խոստովանել է, որ մեծ ոգեւորությամբ է ընդունել մասնակցելու հրավերն ու Հայաստան է ժամանելու եղբոր՝ Ֆրանսիայի Դեսին քաղաքի մշակութային, սպորտային ու միջազգային կապերի գծով փոխքաղաքապետ Դենիի հետ.  «Կլինեմ կիսամարաթոնի առաջին շարքերում ու բոլորին կոչ եմ անում միանալ մեզ»:
Կիսամարաթոնի մեկնարկը կտրվի հոկտեմբերի 3-ին: Միջոցառման պաշտոնական կազմակերպիչն է «ՌԱՆԱՐՄ» ընկերությունը՝ Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանի ղեկավարությամբ:

Youri Djorkaeff to participate in Yerevan Half Marathon
Famous French Armenian football player Youri Djorkaeff will arrive in Armenia in early October. He will participate in the first-ever Yerevan RunArm 2015 International Half Marathon in Yerevan.
Djorkaeff stressed that it’s a wonderful occasion to visit Armenia and be part of the sports event.
“I am happy that legendary Robert Emmiyan has come up with such an initiative and that Yerevan will host an International Half Marathon for the first time. Such sports events are always held around the world and I would like it to become annual for Armenian people as running is one of the first prerequisites for healthy lifestyle,” stressed the 1998 World  and 2000 European champion.
Djorkaeff said he was overly excited to accept the invitation and will arrive in Armenia with his brother, Deputy Mayor of Dessin for Culture and Foreign Relations Denny Djorkaeff. “I will be in the first rows of the Half Marathon and I call on everyone to join us,” he said.
The half marathon will kick start on October 3. The official organizer of the event is RunArm Company headed by President of Armenian Athletic Federation Robert Emmiyan.