Յուրի Ջորկաեֆը մասնակցելու է Երեւանում կայանալիք կիսամարաթոնին
Հոկտեմբերի սկզբին ֆրանսահայ հայտնի ֆուտբոլիստ Յուրի Ջորկաեֆը կժամանի Հայաստան: Նա կմասնակցի Երեւանում այս տարի առաջին անգամ անցկացվելիք վազքի միջազգային կիսամարաթոնին՝«Երեւան ՌԱՆԱՐՄ 2015»-ին:
Ջորկաեֆն ընդգծել է, որ դա հրաշալի առիթ է հայրենիք այցելելու  եւ մարզական միջոցառմանը մասնակցելու համար:
«Ուրախ եմ, որ լեգենդար Ռոբերտ Էմմիյանն այսպիսի նախաձեռնությամբ է հանդես գալիս, ու Երեւանում առաջին անգամ կանցկացվի վազքի միջազգային կիսամարաթոն: Ամբողջ աշխարհում նմանատիպ սպորտային միջոցառումներ մշտապես են կազմակերպվում, ցանկանում եմ, որ հայ ժողովրդի համար էլ այն դառնա ամենամյա, քանի որ վազքն առողջ ապրելակերպի առաջին նախապայմաններից մեկն է»,- ընդգծել է 1998-ին աշխարհի ու 2000 թվականի Եվրոպայի չեմպիոնը:
Ջորկաեֆը խոստովանել է, որ մեծ ոգեւորությամբ է ընդունել մասնակցելու հրավերն ու Հայաստան է ժամանելու եղբոր՝ Ֆրանսիայի Դեսին քաղաքի մշակութային, սպորտային ու միջազգային կապերի գծով փոխքաղաքապետ Դենիի հետ.  «Կլինեմ կիսամարաթոնի առաջին շարքերում ու բոլորին կոչ եմ անում միանալ մեզ»:
Կիսամարաթոնի մեկնարկը կտրվի հոկտեմբերի 3-ին: Միջոցառման պաշտոնական կազմակերպիչն է «ՌԱՆԱՐՄ» ընկերությունը՝ Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանի ղեկավարությամբ:

В начале октября знаменитый французский футболист армянского происхождения Юрий Джоркаефф прибудет в Армению. Он примет участие в международном полумарафоне «Ереван РАНАРМ 2015», который впервые пройдет в стране.
Джоркаефф подчеркнул, что это прекрасный повод посетить родину и участвовать в спортивном мероприятии.
«Я рад, что легендарный Роберт Эммиян выступил с подобной инициативой, и в Ереване впервые состоится международный полумарафон. Во всем мире подобные спортивные мероприятия проходят постоянно. Хотелось бы, чтобы и для армянского народа они стали традиционными, так как бег – залог здорового образа жизни», - сказал чемпион мира 1998 года и чемпион Европы 2000 года.
Джоркаефф с воодушевлением принял приглашение, и приедет в Армению со своим братом Дени – вице-мэром по вопросам культуры, спорта и международных связей французского города Десин: «Я буду в первых рядах полумарафона и призываю всех присоединиться к нам».
Старт полумарафона будет дан 3 октября. Официальный организатор мероприятия – компания «РАНАРМ» под руководством президента федерации атлетики Армении Роберта Эммияна.