Մեկ կադրում. Պույոլի մեծահոգի քայլն ու Աբիդալի բարձրացրած գավաթը
2010-2011 թվականների մրցաշրջանում Չեմպիոնների Լիգայի եզրափակչում «Ուեմբլիում» հանդիպեցին իսպանական ու անգլիական 2 գրանդ ակումբներ՝ «Բարսելոնան» ու «Մանչեսթեր Յունայթեդը»:
Պեդրո Ռոդրիգեսի, Լիոնել Մեսսիի ու Դավիթ Վիլյայի գոլերի շնորհիվ կատալոնական ակումբը կարողացավ հաղթել 3:1 հաշվով: ՄՅՈւ-ից էլ աչքի ընկավ  Ուեյն Ռունին:
Թեեւ եզրափակչի լավագույն խաղացողը Մեսսին դարձավ, բայց օրվա հերոսները բոլորովին այլ ֆուտբոլիստներ էին: Հենց նրանց մասին էլ այսօր լինելու է Mediamax Sport«Մեկ կադրում» շարքը:
«Բարսելոնայի» ավագ Կառլես Պույոլը եզրափակչում ծնկի վնասվածքի պատճառով խաղադաշտ դուրս չէր եկել, այդ օրն ավագի թեւկապով Խավին էր: Բայց խաղավարտին`88-րդ րոպեին Պեպ Գվարդիոլան փոխարինման դուրս բերեց նրան: Խավին միանգամից ավագի թեւկապը հանձնեց Պույոլին` զիջելով նաեւ գավաթը բարձրացնելու իրավունքը:
Բայց «Բարսելոնան» սովորական ակումբ չէ ու կարողացավ հուզել ամբողջ աշխարհին իր յուրահատուկ ժեստով:
Կապտանռնագույնների անկրկնելի ավագն Աբիդալին տվեց եւ թեւկապը, եւ Գավաթը: Նա որոշեց ֆրանսիացուն անակնկալ մատուցել:
«Էրիկն անգամ չէր կասկածում, որ ավագի թեւկապը ստանալու է: Նա բոլորից շատ էր արժանի գավաթն առաջինը բարձրացնել, հատկապես այն ամենից հետո, ինչ հաղթահարել էր: Այդ մասին եզրափակչից մի քանի շաբաթ առաջ էի մտածել, սակայն ոչ մի հստակ բան չէի որոշել: Ու երբ Խավին ասաց, որ ես պետք է այն բարձրացնեմ, անմիջապես հասկացա՝ ինչ է պետք անել: Դա յուրահատուկ պահ էր ինձ համար, կարելի է ասել լեգենդար, այն ցույց տվեց, թե ինչու է ֆուտբոլն ամենագեղեցիկ խաղը»,- խոստովանել է Պույոլը:
Ֆրանսիացի ֆուտբոլիստի մոտ 2011-ի մարտին լյարդի քաղցկեղ էր հայտնաբերվել, բարեբախտաբար այն չարորակ չէր եղել, ու վիրահատությունից կարճ ժամանակ անց Աբիդալը կարողացել էր վերադառնալ թիմի հիմնական կազմ:
«Ես ցնցված էի Պույոլի քայլից: Չեմ կարող ասել, թե ինչ էի զգում այդ պահին, պարզապես խոսելու ունակությունս կորցրել էի: Անչափ շնորհակալ եմ նրան»,- նշել էր Աբիդալը:

В одном кадре: Великодушный шаг Пуйоля и поднятый Абидалем трофей
Благодаря голам Педро Родригеса, Лионеля Месси и Давида Вильи каталонский клуб сумел одержать победу со счетом 3:1. А в составе МЮ выделился Уэйн Руни.
Несмотря на то, что лучшим игроком финала был признан Месси, героями дня стали другие футболисты, и сегодня рубрика Mediamax Sport «В одном кадре» посвящается именно им.
Капитан «Барселоны» Карлес Пуйоль из-за травмы колена не вышел на поле во время финала. В тот день повязка капитана была на руке Хави. Однако в конце матче на 88-й минуте Пеп Гвардиола заменил его, и Хави сразу вручил повязку вышедшему на поле Пуйолю, уступив ему также право поднять кубок.
Но «Барселона» не обычный клуб. Команде удалось своеобразным жестом тронуть сердца всего мира.
Неповторимый капитан сине-гранатовых отдал Абидалю и повязку, и Кубок. Он решил приподнести сюрприз французу.
«Эрик даже не подозревал, что получит повязку капитана. Он больше всех заслуживал право поднять кубок первым, особенно после всего того, что ему удалось преодолеть.  Эта идея родилась у меня за несколько недель до финала, однако ничего конкретного я не решил. И когда Хави сказал, что мне необходимо поднять кубок, я сразу понял, что нужно сделать. Это был необычный, можно сказать, легендарный момент для меня, наглядно объяснивший, почему футбол является самой красивой игрой»,- признался Пуйоль.
В 2011 году у французского футболиста обнаружили рак печени. К счастью, опухоль была доброкачественной, и спустя короткое время после операции Абидаль смог вернуться в основной состав команды.
«Я был потрясен шагом Пуйоля. Не могу описать, что я чувствовал тогда. Я просто потерял дар речи. Бесконечно благодарен ему»,- отметил Пуйоль.