Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը պատրաստվում է հայտ ներկայացնել Ֆուտբոլի 2020թ. Եվրոպայի առաջնության որոշ հանդիպումներ Երեւանում անցկացնելու վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր լրագրողներին հայտնել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:
Նրա խոսքերով, այս նպատակով առաջիկա 5 տարիների ընթացքում վերակառուցվելու է Երեւանի «Հրազդան» մարզադաշտը: Հայրապետյանը նշել է, որ վերակռուցումից հետո մարզադաշտը համապատասխանելու է եվորապական ամենաբարձր չափանիշներին:
«Փոխվելու է մարզադաշտի ծածկը, մուտքերը, նստարանները: Վերակառուցումից հետո մարզադաշտը չի զիջելու եվորապական լավագույն մարզադաշատերին»,- ասել է ՀՖՖ նախագահը:
Ռուբեն Հայրապետյանը նաեւ հավելել է, որ այսուհետ Հայաստանի ազգային հավաքականի բոլոր կարեւոր հանդիպումներն անցկացվելու են «Հրազդան» մարզադաշտում:

Стадион “Раздан” претендует на принятие встреч Чемпионата Европы по футболу в 2020 году
Ереван/Медиамакс/. Армения намерена представить заявку на проведение в Ереване нескольких матчей Чемпионата Европы по футболу 2020 года.
Как сообщает Медиамакс, об этом заявил сегодня журналистам председатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян.
По его словам, с этой целью ереванский стадион “Раздан” в течение ближайших 5 лет будет реконструирован. Айрапетян отметил, что после реконструкции стадион будет соответствовать самым высоким европейским требованиям.
“Поменяются покрытие стадиона, входы, сидения. После реконструкции он не будет уступать лучшим европейским стадионам”, - сказал председатель ФФА.
Рубен Айрапетян добавил также, что отныне все важные встречи национальной сборной Армении будут проводиться на стадионе “Раздан”.