Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը պատրաստվում է հայտ ներկայացնել Ֆուտբոլի 2020թ. Եվրոպայի առաջնության որոշ հանդիպումներ Երեւանում անցկացնելու վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր լրագրողներին հայտնել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:
Նրա խոսքերով, այս նպատակով առաջիկա 5 տարիների ընթացքում վերակառուցվելու է Երեւանի «Հրազդան» մարզադաշտը: Հայրապետյանը նշել է, որ վերակռուցումից հետո մարզադաշտը համապատասխանելու է եվորապական ամենաբարձր չափանիշներին:
«Փոխվելու է մարզադաշտի ծածկը, մուտքերը, նստարանները: Վերակառուցումից հետո մարզադաշտը չի զիջելու եվորապական լավագույն մարզադաշատերին»,- ասել է ՀՖՖ նախագահը:
Ռուբեն Հայրապետյանը նաեւ հավելել է, որ այսուհետ Հայաստանի ազգային հավաքականի բոլոր կարեւոր հանդիպումներն անցկացվելու են «Հրազդան» մարզադաշտում:

Yerevan/Mediamax/. Armenia is going to apply for holding matches of 2020 European Football Championship in Yerevan.
President of Armenian Football Federation Ruben Hayrapetyan told journalists today, Mediamax reports.
According to him, Yerevan "Hrazdan" stadium will be reconstructed within coming 5 years. Hayrapetyan noted that after the reconstruction, the stadium will meet highest European standards.
"The grass, entrances and seats will be changed. After the reconstruction, the stadium will be able to compete with the best European stadiums", said President of Armenian Football Federation.
Ruben Hayrapetyan also added that from now on, all the most important matches of the Armenian national football team will be held in "Hrazdan" stadium.