Բուֆֆոն. Միակ բանը, որ կստիպի ինձ մնալ ֆուտբոլում՝ ՉԼ-ն հաղթելն է
Հոկտեմբերի 23-ին ՖԻՖԱ-ի վարկածով Լավագույն դարպասապահ ճանաչված Ջանլուիջի Բուֆֆոնը խոստովանել է, որ սա իր վերջին մրցաշրջանն է լինելու:
Իտալացի դարպասապահը միտքը կփո[ի միայն մի դեպքում, եթե «Յուվենթուսը» կարողանա դառնալ Չեմպիոնների Լիգայի հաղթող:
«Ամբողջովին վստահ եմ որոշմանս մեջ: Հանգիստ եմ ու չեմ վախենում, թե ինչ է ինձ սպասվում: Ես ապագան ոգեւորությամբ կդիմավորեմ, ինչպես ինձ փորձարկելու հնարավորություն: 1 տարին ոչինչ էլ չի փոխի, ես առանց այն էլ շատ բաների եմ հասել: Միակ բանը, որ կստիպի ինձ մնալ՝ ՉԼ-ն հաղթելն է, այդ դեպքում  ես կպայքարեմ ակումբային ԱԱ-ում չեմպիոնի կոչման համար»,-ասել է Բուֆֆոնը:
Նա ցանկանում է ֆուտբոլին հրաժեշտ տալ մեծ հաղթանակով: Արդեն 11 տարի է անցել, որ Աշխարհի չեմպիոն է դարձել, սակայն ՉԼ-ի 3 եզրափակիչներում պարտվել է:

Буффон: Единственное, что заставит меня остаться в футболе – это победа в ЛЧ
Ставший лучшим вратарем по версии ФИФА 23 октября Джанлуиджи Буффон признался, что это будет его последний сезон.
Итальянский голкипер передумает только в одном случае: если «Ювентус» победит в Лиге чемпионов.
«Я полностью уверен в этом решении. Я спокоен и не боюсь будущего, которое меня ждет.  Я встречу его с энтузиазмом, как возможность испытать себя. Еще один год ничего не изменит. Я и так достиг многого. Единственное, что может заставить меня передумать – победа в Лиге чемпионов. В этом случае я попытаюсь выиграть Клубный чемпионат мира», -заявил Буффон.
Он хочет завершить карьеру большой победой. Прошло 11 лет с тех пор, как Буффон стал чемпионом мира, но все три финала Лиги чемпионов вратарь проиграл.