2018 թվականի Աշխարհի առաջնության ընտրական E խմբում Հայաստան-Ղազախստան (2:0) խաղից բացի եւս 2 հանդիպում է կայացել:
Լեհաստանը հյուրընկալվելիս 2:1 հաշվով առավելության է հասել Մոնտենեգրոյի նկատմամբ: Հաշիվը 40-րդ րոպեին տուգանայինից գեղեցիկ հարվածով բացել է Ռոբերտ Լեւանդովսկին: 62-րդ րոպեին տանտերերը Ստեֆան Մուգոշի ջանքերով կարողացել են հավասարեցնել հաշիվը: Սակայն խաղավարտին Լուկաշ Պիշչեկը հաղթանակ է բերել Լեհաստանին:
Ռումինիա-Դանիա մրցավեճն էլ գոլազուրկ ոչ-ոքիով է ավարտվել:
E խմբի առաջատարը շարունակում է մնալ Լեհաստանը 13 միավորով: Մոնտենեգրոն ու Դանիան 7-ական միավոր ունեն, իսկ Հայաստանն ու Ռումինիան՝ 6-ական: Վերջին տեղում 2 միավորով Ղազախստանն է:

Фото: http://www.fifa.com
В группе Е отборочного тура Чемпионата мира по футболу 2018 года помимо матча Армения-Казахстан (2:0) состоялись еще две встречи.
Польша в гостях обыграла команду Черногории со счетом 1:2. Счет на 40-й минуте со штрафной площадки открыл Роберт Левандовский. На 62-й минуте хозяева благодаря Стефану Мугоше сравняли счет. Однако к концу матча Лукаш Пищек принес победу команде Польши.
Матч Румыния-Дания завершилась безголевой ничьей.
Лидером группы продолжает оставаться Польша с 13 очками. На счету у Черногории и Дании по 7 очков, а у Армении и Румынии – по 6. На последнем месте с 2 очками – Казахстан.