Մարկոս Պիզելի. Հայաստանի հավաքականը շատ կարեւոր է ինձ համար
Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելին ֆուտբոլի Ակադեմիայում այսօր պատասխանել է լրագրողների հարցերին:
Ֆուտբոլիստը նախ ստացել է նախորդ տարվա Հայստանի լավագույն ֆուտբոլիստի կոչման համար 3-րդ տեղի մրցանակը: Պիզելին հերթական անգամ խոստովանել է,թե որքան կարեւոր է հավաքականն իր համար:
«Նշանակում է, ես հավաքականի կազմում լավ եմ հանդես եկել, որ ստացել եմ այս պարգեւը: Այդ պատճառով էլ շատ ուրախ եմ: Կաշխատեմ հետագայում էլ օգնել ազգային թիմին»,- ասել է նա:
Առաջին անգամ Պիզելիի ծնողները ժամանել են Հայաստան ու տրիբունայից կհետեւեն հավաքականի կազմում իր խաղին: Կիսապաշտպանն ընդգծել է, որ նրանք շատ են հավանել Երեւանը. «Ծնողներս գիտեն, որ Երեւանն ու Հայաստանը շատ կարեւոր են իմ կյանքում, այդ պատճառով իրենք էլ են ցանկացել գալ այստեղ: Համոզված եմ, որ սա ծնոնղերիս վերջին այցելությունը չի լինելու Հայաստան»:
Պիզելին նշել է, որ պատրաստ է մարտի 26-ին Ղազախստանի դեմ կայանալիք ընտրական հանդիպմանը, թեեւ իր ակումբի կազմում այդքան էլ հաճախակի չի խաղում:
«32 տարեկան եմ, ինքնուրույն էլ շատ եմ պարապում, որպեսզի հավաքականի կազմում բարձր մակարդակով խաղամ: Եթե մարզիչը որոշի, որ խաղալու եմ, ամեն ինչ կանեմ ինձ դրսեւորելու համար: Մենք լավ տեղեկացված ենք մրցակցի մասին, բայց առաջին հերթին մեր խաղը պետք է ցույց տանք ու մեզ վրա կենտրոնանանք, կապ չունի ում դեմ ենք հանդես գալիս»,-ասել է նա:

Marcos Pizzelli: Armenian national team is very important for me
First Pizzelli received the prize for the third place in “The best football player of the year” category in 2016. The player mentioned once again that Armenian national team was very important for him.
“I am very happy, as receiving this prize means I played well in the national team. I will try to further help the team,” he said.
Marcos’s parents arrived in Armenia for the first time to watch their son playing with the Armenian team at the stadium. The midfielder emphasized that they liked Yerevan very much. “My parents know that Yerevan and Armenia play an important role in my life, so they decided to come. I am convinced that this is not going to be their last visit to Armenia.”
The players noted that he was ready for the qualifying match against Kazakhstan on March 26, though he did not play very often in the composition of his club.
“I am 32 years old, I train a lot on my own to play on the highest level possible. If the coach decides that I am playing, I will do everything possible to meet the expectations. We are well informed about the prize, but first and foremost we are committed to show our best in the game and concentrate on ourselves, regardless of our competitor,” he said.