Սարգիս Հովսեփյան. Տեսականորեն դեռ կարող ենք ուղեգիր նվաճել
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սարգիս Հովսեփյանն ասել է, որ Սերբիան շատ ուժեղ հավաքական ունի:
«Սերբիան ավելի վատ վիճակում է, քանի որ -2 միավոր ունի, իսկ մենք դեռ տեսական հնարավորություններ ունենք ուղեգիր նվաճելու: Սակայն եթե ոչ մի հնարավորություն էլ չունենայինք խմբում 3-րդ տեղը գրավելու, միեւնույն է խաղում ենք մեր ազգի ու ֆուտբոլասերների համար, որ ուրախություն պարգեւենք նրանց»,- ասել է մարզիչը:
Հովսեփյանը նշել է, որ սեպտեմբերի 4-ին Սերբիայի դեմ կայանալիք հանդիպումը ցույց կտա, թե թիմի վիճակն ինչպիսին է. «Մեր խնդիրն ավելի շատ տղաներին վերականգնելն է, քանի որ նրանք հանդիպումներ են ունեցել իրենց ակումբներում: Մենք ավելի շատ աշխատել ենք տակտիկական պատրաստվածության վրա: Ես գոհ եմ մեր մարզումներից»:
Հանդիպումը կայանալու է առանց հանդիսականների, ու մարզիչն ասել է, որ դա կարող է ընկերական խաղի տպավորություն թողնել: Բայց նա խոստովանել է, որ ամեն ինչ անում է խաղադաշտում մաքսիմալ նվիրավածություն տեսնելու համար: «Մենք պետք է անմնացորդ նվիրվենք այդ խաղում, քանի որ երկրի պատիվն ենք պաշտպանում»,- ասել է նա:

Временный исполняющий обязанности главного тренера национальной сборной Армении по футболу Саркис Овсепян сказал, что у Сербии достаточно сильная сборная.
«Положение Сербии хуже, чем наше, так как у них -2 очка, а у нас теоретически еще есть возможность завоевать путевку. Однако даже если бы у нас не было никаких шансов занять 3-е место, мы все равно будем играть для своего народа и болельщиков, чтобы порадовать их», - сказал тренер.
Овсепян отметил, что 4 сентября встреча с Сербией покажет реальное состояние команды: «Наша задача, в основном, восстановить ребят, так как они играли в своих клубах. Мы больше работали над тактической подготовкой. Я доволен нашими тренировками».
Встреча пройдет без зрителей, и тренер сказал, что она может оставить впечатление товарищеского матча. Он признался, что делает все, чтобы обеспечить на поле максимальную отдачу. «Мы должны выложиться до конца на этом матче, потому что будем отстаивать честь страны», - сказал он.
Матч Сербия-Армения в рамках отборочного турнира чемпионата Европы 2016 года состоится сегодня в 22:45 по ереванскому времени.