Սարգիս Հովսեփյան. Տեսականորեն դեռ կարող ենք ուղեգիր նվաճել
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սարգիս Հովսեփյանն ասել է, որ Սերբիան շատ ուժեղ հավաքական ունի:
«Սերբիան ավելի վատ վիճակում է, քանի որ -2 միավոր ունի, իսկ մենք դեռ տեսական հնարավորություններ ունենք ուղեգիր նվաճելու: Սակայն եթե ոչ մի հնարավորություն էլ չունենայինք խմբում 3-րդ տեղը գրավելու, միեւնույն է խաղում ենք մեր ազգի ու ֆուտբոլասերների համար, որ ուրախություն պարգեւենք նրանց»,- ասել է մարզիչը:
Հովսեփյանը նշել է, որ սեպտեմբերի 4-ին Սերբիայի դեմ կայանալիք հանդիպումը ցույց կտա, թե թիմի վիճակն ինչպիսին է. «Մեր խնդիրն ավելի շատ տղաներին վերականգնելն է, քանի որ նրանք հանդիպումներ են ունեցել իրենց ակումբներում: Մենք ավելի շատ աշխատել ենք տակտիկական պատրաստվածության վրա: Ես գոհ եմ մեր մարզումներից»:
Հանդիպումը կայանալու է առանց հանդիսականների, ու մարզիչն ասել է, որ դա կարող է ընկերական խաղի տպավորություն թողնել: Բայց նա խոստովանել է, որ ամեն ինչ անում է խաղադաշտում մաքսիմալ նվիրավածություն տեսնելու համար: «Մենք պետք է անմնացորդ նվիրվենք այդ խաղում, քանի որ երկրի պատիվն ենք պաշտպանում»,- ասել է նա:

Sargis Hovsepyan: In theory, we still have chance to win entry
Interim head coach for the Armenia national team, Sargis Hovsepyan has said that Serbia team is quite strong.
“Serbia is in a worse state as it has -2 points while we still have theoretical chances to win an entry. However, even if we had no chance to win the third place in the group, we would still play for our people and football fans in order to rejoice them,” said the coach.
Hovsepyan has noted that September 4 match against Serbia will show the team’s state. “Our task is to restore the players as many of them played for their clubs. We have more worked on tactical training. I am happy with our trainings,” he said.
The match will take place without audience and the coach said it might create the impression of a friendly match. According to him, he does his best to see maximum dedication on the field. “We should be entirely committed to this match as we are defending the honor of our country,” he said.