Սենթ Լուիսում ավարտված Grand Chess Tour-ի արագ ու կայծակնային շախմատի մրցաշարում հաղթելուց հետո Լեւոն Արոնյանը խոստովանել է, թե որքան երջանիկ է զգում իրեն:
Հայ շախմատիստը հաջող մրցաշար էր անցկացրել ու 22 միավորով միանձնյա գլխավորել աղյուսակը: Նա նշել է, որ չափազանց վստահ էր իր ուժերին, բացի այդ էլ այս քաղաքում կարողանում է միշտ էլ լավ հանդես գալ:
Նա 2017-ին Սենթ Լուիսում կրկին հաղթող էր դարձել, իսկ 2018-ին՝ կիսել 1-3-րդ տեղերը:
Այս հաղթանակով Արոնյանը բացի գումարային պարգեւից նաեւ կարեւոր միավորներ է վաստակել Grand Chess Tour-ի վերջնական աղյուսակում: Այժմ նա 24 միավորով բարձրացել է 3-րդ հորիզոնական: Առաջին տեղում Մագնուս Կարլսենն է (38 միավոր), իսկ երկրորդ՝ Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավը (33,3 միավոր):
Grand Chess Tour-ի հաջորդ փուլը կրկին Սենթ Լուիսում է, մասնակիցներն այսօրվանից կմրցեն դասական շախմատում:

Having won in rapid and blitz competitions of Grand Chess Tour in St. Louis, Levon Aronian said that he feels happy.
The Armenian chess player performed very well and took the first place with 22 points. He noted that he was confident, as he always plays great in St. Louis.
Aronian became the winner in St. Louis in 2017 and shared 1st-3rd place in 2018.
In addition to the monetary prize, Aronian also won important points in final score of Grand Chess Tour. Currently, he is in the 3rd place with 24 points. Magnus Carlsen (38 points) is the first and Maxime Vachier-Lagrave (33.3 points) is the second.
The next round of Grand Chess Tour will also take place in St. Louis; the participants will compete in classical chess today.