Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը Լեհաստանում նոյեմբերի 20-ից մեկնարկող Եվրոպայի առաջնությունում հանդես է գալու 7 մարզիկով:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանն ասել է, որ որ Ծաղկաձորից վերադարձել են մի քանի օր առաջ եւ մարզումները շարունակում են Երեւանում:
«Մենք համատեղ հավաք ունեցանք ռուսների հետ, աշխատեցինք զույգերով ու անցկացրինք ազատ մենամարտեր: Տղաները լավ վիճակում են գտնվում, ու ամեն ինչ ընթանում է ըստ պլանավորածի»,- ասել է Աղամալյանը:
Մինչ ԵԱ թիմը 3-4 թիմերի հետ համատեղ հավաք է ունենալու Լիտվայում, ապա մեկնելու է մրցավայր:
Եվրոպայի առաջնությունում հանդես են գալու Ալեն Դանիելյանը (49 կգ), Վահե Բադալյանը (52 կգ), Հրայր Շահվերդյանը (56կգ), Սպարտակ Թամարյանը (60 կգ), Գառնիկ Պապիկյանը (64 կգ), Սոս Քոչարյանը (81 կգ) եւ Դավիթ Չալոյանը (91կգ):

Armenian boxers to have a training in Lithuania ahead of European Championship
The Armenian national boxing team will take part in the European Championship in Poland on November 20 with 7 sportsmen.
Talking to Mediamax Sport correspondent, head coach Karen Aghamalyan said that they came from Tsakhkadzor a few days ago and the trainings are underway in Yerevan.
“We had a joint training with Russians, we worked in couples and held free competitions. The guys are in good shape and everything is going as we planned”, said Aghamalyan.
Before the European Championship, the team will have 3-4 joint trainings in Lithuania and then will head for the venue.
The following sportsmen will set off to the European Championship: Alen Danielyan (49kg), Vahe Badalyan (52kg), Hrayr Shahverdyan (56kg), Spartak Tamaryan (60kg), Garnik Papikyan (64kg), Sos Kocharyan (81kg) and Davit Choloyan (91kg).