Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը Լեհաստանում նոյեմբերի 20-ից մեկնարկող Եվրոպայի առաջնությունում հանդես է գալու 7 մարզիկով:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանն ասել է, որ որ Ծաղկաձորից վերադարձել են մի քանի օր առաջ եւ մարզումները շարունակում են Երեւանում:
«Մենք համատեղ հավաք ունեցանք ռուսների հետ, աշխատեցինք զույգերով ու անցկացրինք ազատ մենամարտեր: Տղաները լավ վիճակում են գտնվում, ու ամեն ինչ ընթանում է ըստ պլանավորածի»,- ասել է Աղամալյանը:
Մինչ ԵԱ թիմը 3-4 թիմերի հետ համատեղ հավաք է ունենալու Լիտվայում, ապա մեկնելու է մրցավայր:
Եվրոպայի առաջնությունում հանդես են գալու Ալեն Դանիելյանը (49 կգ), Վահե Բադալյանը (52 կգ), Հրայր Շահվերդյանը (56կգ), Սպարտակ Թամարյանը (60 կգ), Գառնիկ Պապիկյանը (64 կգ), Սոս Քոչարյանը (81 կգ) եւ Դավիթ Չալոյանը (91կգ):

Армянские боксеры проведут сборы в Литве перед ЧЕ
Молодежная сборная Армении по боксу выступит в составе 7 спортсменов на Чемпионате Европы, который стартует 20 ноября в Польше.
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport главный тренер сборной Карен Агамалян сказал, что команда вернулась из Цахкадзора несколько дней назад и продолжает тренировки в Ереване.
«Мы провели совместные сборы с российской командой, работали в парах, проводили спарринги. Парни в хорошей форме, все идет по плану», - сказал Агамалян.
До старта ЧЕ сборная проведет в Литве совместные сборы с 3-4 командами.
В соревнованиях примут участие Ален Даниелян (49 кг), Ваге Бадалян (52 кг), Грайр Шахвердян (56 кг), Спартак Тамарян (60 кг), Гарник Папикян (64 кг), Сос Кочарян (81 кг) и Давид Чалоян (91 кг).