Հունահռոմեականները Մ-23 տ. ԱԱ-ում հանդես կգան 9 ըմբիշով
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի հավաքականը հոկտեմբերի 18-ից կսկսի նախապատրաստվել մինչեւ 23 տարեկանների Աշխարհի առաջնությանը:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում թիմի գլխավոր մարզիչ Էդուարդ Սահակյանն ասել է, որ հավաքը կտեւի մինչեւ հոկտեմբերի 30-ը, ապա կմեկնեն Բուդապեշտ եւ պայքարի դուրս կգան նոյեմբերի 1-ից:
ԱԱ-ում հունահռոմեական ընտրանու կազմում հանդես կգան Նորայր Հախոյանը (55 կգ), Արմեն Մելիքյանը (60 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (63 կգ), Հայկ Մելիքյանը (67 կգ), Հրանտ Կալաչյանը (72 կգ), Վահե Պողոսյանը (77 կգ), Արման Վարդումյանը (82 կգ), Ալբերտ Եղիկյանը (87 կգ) եւ Դավիթ Օվասափյանը (130կգ)։

Armenia to have a 9-strong Greco-Roman team in U23 World Wrestling C’ship
The U23 Greco-Roman wrestling team of Armenia will start preparing for the World Championship on October 18.
Head coach of the team Eduard Sahakyan has told Mediamax Sport that the training camp will conclude on October 30. According to him, the Armenian delegation will travel to Budapest afterwards and enter into the competition on November 1.
In the U23 Senior World Championships, Armenia will be represented by Norayr Hakhoyan (55kg), Armen Melikyan (60kg), Slavik Galstyan (63kg), Hayk Melikyan (67kg), Hrant Kalachyan (72kg), Vahe Poghosyan (77kg), Arman Vardumyan (82kg), Albert Yeghikyan (87kg) and Davit Ovasapyan (130kg).