Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը վերջին մարզումներն է անցկացնում Երեւանում՝ պատրաստվելով Նուր-Սուլթանում կայանալիք Աշխարհի առաջնությանը:
Այսօր թիմի մարզիչները հայտնել են այն ըմբիշների անունները, ովքեր հանդես կգան ԱԱ-ում:
Գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Էդուարդ Սահակյանն ասել է, որ մրցավայր կմեկնեն Նորայր Հախոյանը (55 կգ), Գեւորգ Ղարիբյանը (60 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (63 կգ), Կարեն Ասլանյանը (67 կգ), Մալխաս Ամոյանը (72 կգ), Կարապետ Չալյանը (77 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (82 կգ), Արթուր Շահինյանը (87 կգ) եւ Արթուր Ալեքսանյանը (97 կգ):
Հունահռոմեական ոճի թիմի մի մասը մրցավայր կմեկնի սեպտեմբերի 12-ին, մյուսը՝ 13-ին: Վարկանշային ԱԱ-ում մինչեւ 6-րդ տեղերը գրաված մարզիկներն Օլիմպիական խաղերին մասնակցելու իրավունք կստանան:

Сборная Армении по греко-римской борьбе проводит последние тренировки в Ереване, готовясь к предстоящему в Нур-Султане чемпионату мира.
Сегодня тренеры команды сообщили имена тех борцов, которые выступят в ЧМ.
И.о. главного тренера Эдуард Саакян отметил, что на соревнования поедут Норайр Ахоян (55 кг), Геворг Гарибян (60 кг), Славик Галстян (63 кг), Карен Асланян (67 кг), Малхаз Амоян (72 кг), Карапет Чальян (77 кг), Максим Манукян (82 кг), Артур Шагинян (87 кг) и Артур Алексанян (97 кг).
Часть сборной отправится на соревнования 12 сентября, а другая – 13-го. Спортсмены, занявшие первые 6 мест, получат право на участие в Олимпийских играх.