«Միկա» մարզադահլիճում որոշվել են Հայաստանի ազատ ոճի առաջնության հաղթողները: Ինչպես վերջին տարիներին, այս անգամ էլ մասնակիցների թիվը շատ չի եղել, հանդես են եկել Երեւանի ու մարզերի մոտ 90 ըմբիշներ:
Հաղթողներ են դարձել Վաղինակ Մաթեւոսյանը (57 կգ), Արսեն Հարությանյանը (61 կգ), Վազգեն Թեւանյանը (65 կգ), Դավիթ Սաֆարյանը (70 կգ), Վարուժան Կաջոյանը (74 կգ), Գրիգոր Գրիգորյանը (79 կգ), Հովհաննես Մխիթարյանը (86 կգ), Սարգիս Հովսեփյանը (92 կգ) եւ Անդրանիկ Գալստյանը (125 կգ):
Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանը Mediamax Sport -ին ասել է, որ իրենց շատ լավ են դրսեւորել երիտասարդ ըմբիշներն ու թեժ մրցակություն ապահովել:
«Նրանք մեծերին ստիպում են ավելի շատ աշխատել ու պայքարել: Օլիմպիական խաղերից հետո թիմի կազմն ամբողջությամբ կփոխվի, հիմնականում երիտասարդները կլինեն: Ուժեղ ու լավ կազմ կունենանք: Սերնդափոխությունը հավաքականի համար անհրաժեշտություն է»,- ընդգծել է Բաղդադյանը:

В спортзале «Мика» определились победители чемпионата Армении по вольной борьбе. Как и в предыдущие годы, число участников на этот раз было небольшим: выступили около 90 борцов из Еревана и районов Армении.
Победителями стали Вагинак Матевосян (57 кг), Арсен Арутюнян (61 кг), Вазген Теванян (65 кг), Давид Сафарян (70 кг), Варужан Каджоян (74 кг), Григор Григорян (79 кг), Оганес Мхитарян (86 кг), Саргис Овсепян (92 кг) и Андраник Галстян (125 кг).
Генеральный секретарь федерации борьбы Армении Араик Багдасарян сообщил Mediamax Sport, что на соревнованиях очень хорошо представили себя молодые борцы, обеспечив напряженную борьбу.
«Они заставляют взрослых усерднее работать и бороться. После Олимпийских игр состав команды полностью изменится, в основном будут молодые борцы. У нас будет сильный и хороший состав. Смена поколений – необходимость для сборной»,- подчеркнул Багдадян.