Ազատ ոճի ընտրանին երիտասարդական ԵԱ-ին կմասնակցի 8 ըմբիշով
Հայաստանի ազատ ոճի երիտասարդական ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ վերջին նախապատրաստական հավաքն անցկացնելու են հուլիսի 23-ից Օլիմպավանում ու մրցավայր են մեկնելու օգոստոսի 2-ին:
Հռոմում ելույթ են ունենալու Արսեն Հարությունյանը (57 կգ), Վազգեն Թեւանյանը (61 կգ), Գեղամ Գալստյանը (65 կգ), Արման Անդրիասյանը (70 կգ), Հրայր Ալիխանյանը (74 կգ), Արման Ավագյանը (79 կգ), Մհեր Մարկոսյանն (86 կգ) ու Հովհաննես Մաղաքյանը (120 կգ):
«Թիմը Դաղստանից է վերադարձել, ու մի քանի օր հանգստանում ենք: Լավ մարզիկներ ունենք ու նրանցից ակնկալիքներ էլ կան»,- ասել է Վարդանյանը:

Сборная Армении по вольной борьбе представит на ЧЕ 8 борцов
Главный тренер молодежной сборной Армении по вольной борьбе Аветик Варданян сообщил Mediamax Sport, что последний подготовительный сбор будет проводиться с 23 июля в Олимпаване, а на место проведения турнира сборная отправится 2 августа.
В Риме выступят Арсен Арутюнян (57 кг), Вазген Теванян (61 кг), Гегам Галстян (65 кг), Арман Андриасян (70 кг), Грайр Алиханян (74 кг), Арман Авагян (79 кг), Мгер Маркосян (86 кг) и Ованнес Магакян (120 кг).
«Команда вернулась из Дагестана, и мы отдохнем пару дней. У нас есть хорошие спортсмены, от которых есть ожидания»,- отметил Варданян.