Ազատ ոճի ընտրանին երիտասարդական ԵԱ-ին կմասնակցի 8 ըմբիշով
Հայաստանի ազատ ոճի երիտասարդական ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ վերջին նախապատրաստական հավաքն անցկացնելու են հուլիսի 23-ից Օլիմպավանում ու մրցավայր են մեկնելու օգոստոսի 2-ին:
Հռոմում ելույթ են ունենալու Արսեն Հարությունյանը (57 կգ), Վազգեն Թեւանյանը (61 կգ), Գեղամ Գալստյանը (65 կգ), Արման Անդրիասյանը (70 կգ), Հրայր Ալիխանյանը (74 կգ), Արման Ավագյանը (79 կգ), Մհեր Մարկոսյանն (86 կգ) ու Հովհաննես Մաղաքյանը (120 կգ):
«Թիմը Դաղստանից է վերադարձել, ու մի քանի օր հանգստանում ենք: Լավ մարզիկներ ունենք ու նրանցից ակնկալիքներ էլ կան»,- ասել է Վարդանյանը:

8 Armenian freestylers to participate in European Championship
Armenian freestyle wrestlers will participate in Junior European Championship to be held on June 30-August 5 in Italy.
The Head Coach of the team Avetik Vardanyan told Mediamax Sport that the last preparatory training will be held on July 23 at Olympavan and they will depart for competition on August 2.
The athletes to participate in the tournament are Arsen Harutyunyan (57kg), Vazgen Tevanyan (61kg), Gegham Galstyan (65kg), Arman Andriasyan(70kg), Hrayr Alikhanyan(74kg), Arman Avagyan (79kg), Mher Markosyan (86kg) and Hovhannes Maghakyan (120kg).
“The team has returned from Dagestan and will take a break for several days. We have great athletes and our expectations are high,” Vardanyan said.