Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականը պատրաստվում է մասնակցել Լեհաստանում կայանալիք Մ-23 տարեկանների Աշխարհի առաջնությանը:
Ազատ ոճայիններից մրցավայր են մեկնելու Գեւորգ Թադեւոսյանը (57 կգ), Ղազար Համբարձումյանը (61 կգ), Խաչատուր Պապիկյանն (70 կգ) ու Հրայր Ալիխանյանը (74 կգ):
Mediamax Sport-ին հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանն ասել է, որ ամբողջական թիմով չեն մասնակցելու, քանի որ այդ տարիքային խմբում բավական ուժեղ ըմիշներ չունեն:
«Ընտրել ենք մեր լավագույն ըմբիշներին: Նրանք Վանաձորում կայացած Ստեփան Սարգսյանի մրցաշարում էլ իրենց լավ են դրսեւորել»,- նշել է մարզիչը:
Թիմը մարզումներն անցկացնում է Օլիմպավանում եւ Օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջի դահլիճում:

Armenia’s freestyle wrestlers are getting ready for U23 World Championship
Armenia’s freestyle wrestling team is preparing for the Senior U23 World Championship that will take place in Poland.
The team is comprised of Gevorg Tadevosyan (57kg), Ghazar Hambardzumyan (61kg), Khachatur Papikyan (70kg) and Hrayr Alikhanyan (74kg).
Head coach Habetnak Kurghinyan told Mediamax Sport he’s not taking the full squad to Poland as the team doesn’t have enough strong wrestlers in that age group.
“We selected our best athletes. They performed well at Stepan Sargsyan Cup in Vanadzor too,” said the coach.