Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականը պատրաստվում է մասնակցել Լեհաստանում կայանալիք Մ-23 տարեկանների Աշխարհի առաջնությանը:
Ազատ ոճայիններից մրցավայր են մեկնելու Գեւորգ Թադեւոսյանը (57 կգ), Ղազար Համբարձումյանը (61 կգ), Խաչատուր Պապիկյանն (70 կգ) ու Հրայր Ալիխանյանը (74 կգ):
Mediamax Sport-ին հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանն ասել է, որ ամբողջական թիմով չեն մասնակցելու, քանի որ այդ տարիքային խմբում բավական ուժեղ ըմիշներ չունեն:
«Ընտրել ենք մեր լավագույն ըմբիշներին: Նրանք Վանաձորում կայացած Ստեփան Սարգսյանի մրցաշարում էլ իրենց լավ են դրսեւորել»,- նշել է մարզիչը:
Թիմը մարզումներն անցկացնում է Օլիմպավանում եւ Օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջի դահլիճում:

Сборная Армении по вольной борьбе готовится к ЧМ до 23 лет
Сборная Армении по вольной борьбе готовится к участию чемпионата мира среди борцов до 23 лет, который состоится в Польше.
На соревнование отправятся Геворг Тадевосян (57 кг), Казар Амбарцумян (61 кг), Хачатур Папикян (70 кг) и Грайр Алиханян (74 кг).
Главный тренер сборной Абетнак Кургинян сообщил Mediamax Sport, что на соревновании сборная выступит не в полном составе, поскольку в данной возрастной категории нет достаточно сильных борцов.
«Мы выбрали наших лучших борцов. Они себя хорошо проявили на турнире Степана Саргсяна, который был проведен в Ванадзоре»,- отметил тренер.