Ալի Ալիեւի մրցաշարին 5 ազատ ոճայիններ կմասնակցեն
Mediamax Sport-ին թիմի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Հաբեթնակ Կուրղինյանն ասել է, որ հանդես կգան Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ), Նարեկ Սիրունյանը (65 կգ), Վալտեր Մարգարյանը (70 կգ), Վահե Թամրազյանը (86 կգ) եւ Գեորգի Կետոեւը (97 կգ):
«Այս տղաները վերջին շրջանում քիչ են գոտեմարտեր անցկացրել: ԱԱ-ից առաջ ուզում եմ նրանց պատրաստականությունը տեսնել: Մրցաշարը ցուց կտա, թե ինչ մարզավիճակում են ու արդյոք կարող են մեկնել Աշխարհի առաջնություն»,- ասել է Կուրղինյանը:
Հիմա թիմն ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում, իսկ մրցավայր մեկնելու է հուլիսի 6-ին: Մյուս ըմբիշները շարունակելու են անհատական մարզումները: Նոր հավաքը մեկնարկելու է հուլիսի 15-ից Կիսլովոդսկում:

Armenia will send a 5-man freestyle wrestling team to the Ali Aliyev Memorial in Kaspiysk.
Acting head coach of the team Habetnak Kurghinyan shared with Mediamax Sport the names of the 5 athletes: Garik Barseghyan (57kg), Narek Sirunyan (65kg), Valter Margaryan (70kg), Vahe Tamrazyan (86kg), and Georgi Ketoev (97kg).
"They didn't have enough matches lately. I want to see their readiness before the World Championship. The tournament will show what shape they're in and if they can perform in the championship," Kurghinyan said.
At present the team is in the training camp in Tsaghkadzor. On July 6, they will travel to Kaspiysk. The other wrestlers will continue their personal training. The next camp will kick off on July 15 in Kislovodsk.