Ալի Ալիեւի մրցաշարին 5 ազատ ոճայիններ կմասնակցեն
Mediamax Sport-ին թիմի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Հաբեթնակ Կուրղինյանն ասել է, որ հանդես կգան Գարիկ Բարսեղյանը (57 կգ), Նարեկ Սիրունյանը (65 կգ), Վալտեր Մարգարյանը (70 կգ), Վահե Թամրազյանը (86 կգ) եւ Գեորգի Կետոեւը (97 կգ):
«Այս տղաները վերջին շրջանում քիչ են գոտեմարտեր անցկացրել: ԱԱ-ից առաջ ուզում եմ նրանց պատրաստականությունը տեսնել: Մրցաշարը ցուց կտա, թե ինչ մարզավիճակում են ու արդյոք կարող են մեկնել Աշխարհի առաջնություն»,- ասել է Կուրղինյանը:
Հիմա թիմն ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում, իսկ մրցավայր մեկնելու է հուլիսի 6-ին: Մյուս ըմբիշները շարունակելու են անհատական մարզումները: Նոր հավաքը մեկնարկելու է հուլիսի 15-ից Կիսլովոդսկում:

Сборная Армении по вольной борьбе будет представлена 5 борцами на турнире Али Алиева в Каспийске.
Исполняющий обязанности главного тренера сборной Абетнак Кургинян сообщил Mediamax Sport, что на турнире выступят Гарик Барсегян (57 кг), Нарек Сирунян (65 кг), Валтер Маргарян (70 кг), Ваге Тамразян (86 кг) и Георгий Кетоев (97 кг).
«Эти ребята в последнее время проводили мало схваток. Хочу увидеть их готовность перед ЧМ. Турнир покажет, в каком они спортивной форме и могут ли отправиться на чемпионат мира»,- отметил Кургинян.
Сейчас команда проводит учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре, а на место проведения турнира отправится 6 июля. Другие борцы продолжат индивидуальные тренировки. Новый сбор начнется 15 июля в Кисловодске.