ԱԱ-ին կմասնակցեն Վոլոդյա Ֆրանգուլյանն ու Գրիգոր Գրիգորյանը
Հայ ազատ ոճի ըմբիշները Երեւանում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանի գլխավորությամբ մարզումներ են անցկացնում:
Mediamax Sport-ը ներկա է եղել պարապմունքներին ու զրուցել Բաղդադյանի հետ: Մարզիչը նշել է, որ մարզումներին մասնակցում է շուրջ 30 ըմբիշ մայրաքաղաքից ու Երեւանին մոտ գտնվող մարզերից: Մյուս ըմբիշները մարզվում են իրենց բնակավայրերում:
«Արդեն նոյեմբերի 24-ից հավաքականը կսկսի անցկացնել ուսումնամարզական հավաք՝ նախապատրաստվելով Աշխարհի ակումբային եւ ոչ Օլիմպիական քաշային կարգերի առաջնություններին: Հիմա ես ավելի շատ հետեւում եմ Վոլոդյա Ֆրանգուլյանի եւ Գրիգոր Գրիգորյանին, որոնք մասնակցելու են ԱԱ-ին: Տղաները երիտասարդ են, բայց միջազգային փորձ ունեն, պետք է ձգտենք առավելագույնին»,- ասել է Բաղդադյանը:

Володя Франгулян и Григор Григорян примут участие в ЧМ по борьбе
Борцы вольного стиля проводят тренировки в Ереване под началом главного тренера сборной страны Араика Багдадяна.
Mediamax Sport присутствовал на тренировке и побеседовал с Багдадяном. Тренер отметил, что в тренировках участвуют 30 борцов из столицы и ближайших регионов. Остальные спортсмены тренируются в своих городах.
«Уже с 24 ноября сборная приступит к тренировочному сбору, чтобы подготовиться к клубному первенству и чемпионату в неолимпийских весах. Сейчас я уделяю особое внимание Володе Франгуляну и Григору Григоряну, которые будут участвовать в ЧМ. Ребята молодые, но у них большой опыт, и они должны стремиться к большему», - сказал Багдадян.