ԱԱ-ին կմասնակցեն Վոլոդյա Ֆրանգուլյանն ու Գրիգոր Գրիգորյանը
Հայ ազատ ոճի ըմբիշները Երեւանում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանի գլխավորությամբ մարզումներ են անցկացնում:
Mediamax Sport-ը ներկա է եղել պարապմունքներին ու զրուցել Բաղդադյանի հետ: Մարզիչը նշել է, որ մարզումներին մասնակցում է շուրջ 30 ըմբիշ մայրաքաղաքից ու Երեւանին մոտ գտնվող մարզերից: Մյուս ըմբիշները մարզվում են իրենց բնակավայրերում:
«Արդեն նոյեմբերի 24-ից հավաքականը կսկսի անցկացնել ուսումնամարզական հավաք՝ նախապատրաստվելով Աշխարհի ակումբային եւ ոչ Օլիմպիական քաշային կարգերի առաջնություններին: Հիմա ես ավելի շատ հետեւում եմ Վոլոդյա Ֆրանգուլյանի եւ Գրիգոր Գրիգորյանին, որոնք մասնակցելու են ԱԱ-ին: Տղաները երիտասարդ են, բայց միջազգային փորձ ունեն, պետք է ձգտենք առավելագույնին»,- ասել է Բաղդադյանը:

Volodya Frangulyan and Grigor Grigoryan to participate in World Championship
Armenian freestyle wrestlers are holding trainings in Yerevan with head coach for the freestyle wrestling team of Armenia Arayik Baghdadyan.
Mediamax Sport was present at the trainings and spoke to Baghdadyan. The coach noted that about 30 athletes from the capital and nearest marzes took part in the trainings. Other athletes train in their regions.
“The national team will hold training camp from November 24 to get prepared for World Club Championship and World Championship for non-Olympic weight categories. Now I mostly follow Volodya Frangulyan and Grigor Grigoryan, which will participate in the World Championship. These athletes are young, though they already have international experience; we should strive for the best,” Baghdadyan said.