2018 եւ 2019 թվականների ըմբշամարտի ԱԱ-ները կկայանան հոկտեմբերին
Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի գործկոմի նիստում որոշվել է, որ 2018 եւ 2019 թվականների մեծահասակների Աշխարհի առաջնությունը տեղի է ունենալու հոկտեմբերին:
2005 թվականից առաջությունը կայանում էր օգոստոսի վերջին կամ սեպտեմբերի սկզբին, հայտնում է Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի կայքը:
Սակայն միջազգային ֆեդերացիայում ճիշտ են գտել այսուհետ ԱԱ-ն անցկացնել հոկտեմբերին: Դա նրանք պայմանավորել են լսարանի օպիտմալացմամբ ու մասնակիցների քանակի ընդլայնմամբ:
«Կարծում ենք այս օրացույցը ըմբիշներին ու երկրպագուներին մարզաձեւի հետ սերտորեն շփվելու բազմաթիվ տարբերակներ է առաջադրում»,- ասել է ֆեդերացիայի նախագահ Նենադ Լալովիչը:
2018-ի ԱԱ-ն կայանլու է հոկտեմբերի 22-28-ը Բուդապեշտում, իսկ 2019-ինը՝ հոկտեմբերի 7-13-ը՝ մրցավայրը դեռ հայտնի չէ:

The Executive Committee of the United World Wrestling decided at the session that 2018 and 2019 World Wrestling Championships will take place in October.
The Armenian Wrestling Federation stated on its website that championships were held in late August or early September since 2005.
However, the United World Wrestling found it better to hold World Championships in October. The organization explains this decision by optimization of the audience and expansion of the number of participants.
“We believe that this schedule offers athletes and fans many various ways to enjoy wrestling,” said President of the United World Wrestling Nenad Lalovic.
2018 World Wrestling Championship will be held on 22-28 October in Budapest and the 2019 Championship will be held on 7-13 October in the place to be decided.