Երկրորդ տարին անընդմեջ Աշխարհի կրկնակի, Եվրոպայի եռակի չեմպիոն ու Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն մարզիկ:
Մարզական լրագրողների հանրապետական ֆեդերացիայն այսօր ամփոփել է Լավագույն մարզիկների քվեարկության արդյունքները: Mediamax Sport-ին ֆեդերացիայից հայտնել են, որ քվեարկությանը մասնակցել են 34 լրագրողներ:
Տասնյակում մյուս տեղերը բաշխվել են այսպես՝ Միհրան Հարությունյան (Եվրոպական խաղերի արծաթե մեդալակիր), Հարություն Մերդինյան (Աշխարհի գավաթի խաղարկության հաղթող, ԵԱ-ի արծաթե ու ԱԱ-ի բրոնզե մեդալակիր), Տիգրան Մարտիրոսյան (ԵԱ-ի չեմպիոն), Արթուր Թովմասյան (Աշխարհի գավաթի արծաթե մեդալ, Համաշխարհային ուսանողական խաղերի չեմպիոն), Արման Երեմյան (ԵԱ-ի արծաթ), Տիգրան Կիրակոսյան (ԵԱ-ի հաղթող, ԱԱ-ի արծաթե մեդալակիր), Արամ Ավագյան (ԵԱ-ի բրոնզե մեդալակիր), Անդրանիկ Կարապետյան (ԵԱ-ի բրոնզե մեդալ, ԱԱ 4-րդ տեղ) եւ Սմբատ Մարգարյան (ԵԱ-ի արծաթե մեդալ, Եվրոպայի երիտասարդների արծաթե մեդալ):
Լավագույն թիմ է ճանաչվել Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց հավաքականը, որը ԵԱ-ում գրավել է 2-րդ տեղը, իսկ ԱԱ-ում՝ 3-րդ:
Medimax Sport-ի ներկայացրած 10-ն այսպիսին է եղել՝ Արթուր Ալեքսանյան, Հենրիխ Մխիթարյան, Հարություն Մերդինյան, Միհրան Հարությունյան, Տիգրան Մարտիրոսյան, Անդրանիկ Կարապետյան, Սմբատ Մարգարյան, Տիգրան Կիրակոսյան, Արթուր Թովմասյան եւ Արամ Ավագյան:

Лучший армянский спортсмен 2015 года -Артур Алексанян
Второй год подряд двукратный чемпион мира, трехкратный чемпион Европы и бронзовый призер Олимпийских игр Артур Алексанян был признан лучшим спортсменом Армении.
Республиканская федерация спортивных журналистов сегодня подвела итоги результатов голосования «Лучший спортсмен года». Как сообщили  Mediamax Sport в федерации, в голосовании приняли участие 34 журналиста.
Остальные места в десятке лучших распределились следующим образом: Мигран Арутюнян (серебряный призер Европейских игр), Арутюн Мердинян (победитель Кубка мира, серебряная медаль на ЧЕ и бронза – на ЧМ), Тигран Мартиросян (чемпион Европы), Артур Товмасян (серебро на Кубке мира, золото на Универсиаде), Арман Еремян (серебро на ЧЕ), Тигран Киракосян (победитель ЧЕ, серебро на ЧМ), Арам Авакян (бронза на ЧЕ), Андраник Карапетян (бронза на ЧЕ, серебро на ЧЕ среди молодежи) и Смбат Маргарян (серебро на ЧЕ среди взрослых и молодежи) .
Лучшей командой признана сборная по шахматам, которая завоевала второе место на командном чемпионате Европы, а на командном чемпионате мира – третье.
Medimax Sport проголосовал  так: Артур Алексанян, Генрих Мхитарян, Арутюн Мердинян, Мигран Арутюнян, Тигран Мартиросян, Андраник Карапетян, Смбат Маргарян, Тигран Киракосян, Артур Товмасян и Арам Авакян.