Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանն արդեն երկրորդ տարին է դառնում է Աշխարհի չեմպիոն:
Օրերս նա Լաս Վեգասում կայացած Աշխարհի առաջնության ժամանակ ոչ միայն կանգնեց պատվոհարթակի առաջին աստիճանին, այլեւ նվաճեց հաջորդ տարի Ռիո դե Ժանեյրոյում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Ալեքսանյանն ասել է, որ անչափ հպարտ ու ուրախ է երկրորդ տարին անընդմեջ աշխարհում ուժեղագույն ըմբիշ ճանաչվելու կապակցությամբ:
«Ամենակարեւորը ես զգացի, որ ֆիզիկապես ու ֆունկցիոնալ ավելի եմ ուժեղացել: Սա նշանակում է, որ ես ու մարզչական շտաբը ճիշտ աշխատանք ենք կատարել: Այժմ պետք է նույն ոգով շարունակեմ ու պատրաստվեմ Օլիմպիական խաղերին: Շատ եմ ցանկանում, այնտեղ ոսկե մեդալ նվաճել»,- ասել է ըմբիշը:

Борец греко-римского стиля Артур Алексанян стал уже двукратным чемпионом мира.
Недавно в Лас-Вегасе он не только поднялся на высшую ступень пьедестала почета, но и завоевал право участия в Олимпийских играх, которые состоятся в следующем году в Рио-де-Жанейро.
Сегодня на встрече с журналистами Алексанян сказал, что крайне горд и счастлив быть чемпионом мира второй год подряд.
«Главное, я почувствовал, что стал сильнее в физическом и функциональном плане. Это значит, что мы с тренерским штабом хорошо поработали. А теперь нужно продолжать в том же духе и готовиться к Олимпийским играм. Очень хочу завоевать там золото», - сказал борец.