Նազիկ Ավդալյան. Ինչպես հաղթանակներն եմ արժանապատիվ ընդունում, այնպես էլ՝ հարվածները
Երեկ թուրքական եւ ադրբեջանական ԶԼՄ-ը տեսանյութ էին տարածել, որում Մոլդովայում ընթացող ծանրամարտի պատանեկան առաջնության ժամանակ Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, մրցաշարի մրցավար Նազիկ Ավդալյանը կքանստած է Թուրքիայի օրհներգը հնչելու ժամանակ:
Mediamax Sport-ին Ավդալյանը հայտնել է, որ հիմա առաջնությունում պահեստային մրցավար է:
«Տեղափոխել են ռեզերվ, քանի որ ըստ ինձ հասած տվյալների՝ Թուրքիայի ծանրամարտի ֆեդերացիան բողոքել է։ Չգիտեմ, թե հետո ինչ կլինի։ Իսկ առհասարակ, ոչ միայն այս հարցի հետ կապված, ես ինչպես հաղթանակներն եմ արժանապատիվ ընդունում, այնպես էլ՝ հարվածները: Ինձ մոտ ամեն ինչ լավ է»,- նշել է Ավդալյանը:
Լուսանկարը` Ավդալյանի անձնական արխիվից
Չնայած թուրքական ԶԼՄ-ում Ավդալյանի քայլը որակում են որպես միտումնավոր, սակայն իրականում նա օրհներգի ընթացքում կանգնած վիճակից կքանստել է, որպեսզի պատասխանի որդուց ստացած կարեւոր հաղորդագրությանը:

Назик Авдалян: Достойно принимаю как победы, так и удары
Вчера турецкие и азербайджанские СМИ распространили видео, на котором чемпионка мира и Европы, арбитр проходящего в Молдове юношеского чемпионата Европы по тяжелой атлетике Назик Авдалян села на корточки во время исполнения государственного гимна Турции.
Авдалян сообщила Mediamax Sport, что теперь является запасным арбитром чемпионата.
«Меня перевели в резерв, потому что, по информации, которую я получила, Турецкая федерация тяжелой атлетики представила жалобу. Не знаю, что будет дальше. А вообще, безотносительно к этому вопросу, я достойно принимаю как победы, так и удары. У меня все хорошо», - сказал Авдалян.
Хотя турецкие СМИ называют поступок Авдалян преднамеренным, на самом деле она села на корточки во время исполнения государственного гимна, чтобы ответить на важное сообщение от сына.