Նազիկ Ավդալյան. Ինչպես հաղթանակներն եմ արժանապատիվ ընդունում, այնպես էլ՝ հարվածները
Երեկ թուրքական եւ ադրբեջանական ԶԼՄ-ը տեսանյութ էին տարածել, որում Մոլդովայում ընթացող ծանրամարտի պատանեկան առաջնության ժամանակ Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, մրցաշարի մրցավար Նազիկ Ավդալյանը կքանստած է Թուրքիայի օրհներգը հնչելու ժամանակ:
Mediamax Sport-ին Ավդալյանը հայտնել է, որ հիմա առաջնությունում պահեստային մրցավար է:
«Տեղափոխել են ռեզերվ, քանի որ ըստ ինձ հասած տվյալների՝ Թուրքիայի ծանրամարտի ֆեդերացիան բողոքել է։ Չգիտեմ, թե հետո ինչ կլինի։ Իսկ առհասարակ, ոչ միայն այս հարցի հետ կապված, ես ինչպես հաղթանակներն եմ արժանապատիվ ընդունում, այնպես էլ՝ հարվածները: Ինձ մոտ ամեն ինչ լավ է»,- նշել է Ավդալյանը:
Լուսանկարը` Ավդալյանի անձնական արխիվից
Չնայած թուրքական ԶԼՄ-ում Ավդալյանի քայլը որակում են որպես միտումնավոր, սակայն իրականում նա օրհներգի ընթացքում կանգնած վիճակից կքանստել է, որպեսզի պատասխանի որդուց ստացած կարեւոր հաղորդագրությանը:

Nazik Avdalyan: I accept both the victories and blows with dignity
The Turkish and Azerbaijani media outlets disseminated yesterday a footage showing World and European champion Nazik Avdalyan, the referee of EWF European Youth and U15 Weightlifting Championship ongoing in Moldova, squatted when Turkey’s national anthem was played.
Avdalyan told Mediamax Sport that now she is a reserve referee in the championship.
“They transferred me to the reserve, because according to the information I received, the Turkish Weightlifting Federation filed a complaint. I do not know what will happen next. But, in general, I accept both victories and blows with dignity. I am doing fine,” Avdalyan said.
Although the Turkish media outlets describe Avdalyan’s move as deliberate, in fact she squatted during the anthem to answer the important message she received from her son.