Լիանա Գյուրջյանը երեկ Բուխարեստում հռչակվեց մինչեւ 20 տարեկանների Եվրոպայի ոսկե մեդալակիր:
Ծանրորդուհին Mediamax Sport-ի թղթակցին ասել է, որ անչափ ուրախ է հատկապես այն առումով, որ կարողացել է օգտագործել բոլոր 6 մոտեցումները:
«Կիլոգրամներս չեմ բավարարել, սակայն հանգստություն է տալիս այն, որ վստահ կատարեցի բոլոր մոտեցումներս: Նման արդյունքի հասա մարզիչներիս աջակցության եւ իմ արած գործի հանդեպ մեծ հավատի շնորհիվ: Կաշխատեմ, որ մյուս մրցաշարերում ավելի լավ հանդես գամ ու կրկին առաջին տեղը գրավեմ»,-ասել է Գյուրջյանը:
Մարզուհին ավելացրել է, որ ԵԱ-ն իրեն մեծ փորձ ու վստահություն է տվել, որոնք կօգնեն հաջորդ ելույթների ժամանակ. «Շնորհակալություն եմ հայտնում իմ մարզիչներին ու ընկերներին միշտ կողքիս լինելու ու օգնելու համար»:
Գյուրջյանը մինչեւ 20 տարեկանների ԵԱ-ի 81 կգ քաշայինների պայքարում ոսկե մեդալ էր նվաճել երկամարտի 215 կգ արդյունքով:

Лиана Гюрджян: Постараюсь побеждать и на других турнирах
Армянская тяжелоатлетка сообщила корреспонденту Mediamax Sport, что очень рада тому, что смогла использовать все 6 подходов.
«Я не удовлетворила свои килограммы, но меня успокаивает то, что смогла уверенно выполнить все подходы. Такого результата я добилась благодаря поддержке тренеров и большой вере к проделанной мною работе. Буду работать, чтобы достойно выступать и вновь занимать первые места и на других турнирах»,- отметила Гюрджян.
Спортсменка добавила, что на ЧЕ она приобрела большой опыт и уверенность, которые помогут ей во время следующих выступлений: «Благодарю моих тренеров и друзей за то, что они всегда рядом и помогают мне».
В борьбе весовой категории до 81 кг Гюрджян завоевала золотую медаль ЧЕ до 20 лет с результатом 215 кг в двоеборье.