ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին հարձակվող Կարապետ Միքայելյանի կինը` Սվետլանա Բոլեեւան, ասել է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի /ՀՖՖ/ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն «օգնեց մեզ, ինչպես ուրիշ ոչ ոք»:
Հոկտեմբերի վերջին տեղեկություն էր տարածվել, որ Կարապետ Միքայելյանը սրտի շտապ վիրահատության եւ օգնության կարիք ունի:
Այսօր Մեդիամաքսի հետ հարցազրույցում ֆուտբոլիստի կինն ասել է, որ Կարապետ Միքայելյանի ախտորոշումը հաստատվել է, եւ նրան կվիրահատեն:
Նա ասել է, որ Հայաստանի հավաքականի նախկին խաղացողը հաշվառման մեջ է եւ անհրաժեշտ անալիզներ է հանձնում Բակուլեւի անվան սրտանոթային վիրահատության գիտական կենտրոնում:
Սվետլանա Բոլեեւան Մեդիամաքսի հետ զրույցում հաստատել է, որ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը միջոցներ է փոխանցել իրենց բանկային հաշվին:
«Նա շատ օգնեց մեզ: Օգնեց, ինչպես ուրիշ ոչ ոք: Անչափ երախտապարտ եմ նրան»,- ասել է Կարապետ Միքայելյանի կինը:

The President of the Football Federation of Armenia (FFA), Ruben Hayrapetyan
Yerevan/Mediamax/. The President of the Football Federation of Armenia (FFA), Ruben Hayrapetyan, "helped us like no one else,” Svetlana Boleeva, the wife of the ex-forward of the Armenian National Team Karapet Mikaelyan, said.
In late October, information appeared that Karapet Mikaelyan needed heart urgent surgery and asked to help with fundraising.
The football player’s wife said in the interview to Mediamax today that Karapet Mikaelyan’s diagnosis has been confirmed and he will be operated on.
She also said that Karapet Mikaelyan is currently at Bakulev Scientific Center for Cardiovascular Surgery, doing all necessary tests.
Talking to Mediamax, Svetlana Boleeva confirmed that FFA head Ruben Hayrapetyan had transferred money to their bank account.