ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին հարձակվող Կարապետ Միքայելյանի կինը` Սվետլանա Բոլեեւան, ասել է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի /ՀՖՖ/ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն «օգնեց մեզ, ինչպես ուրիշ ոչ ոք»:
Հոկտեմբերի վերջին տեղեկություն էր տարածվել, որ Կարապետ Միքայելյանը սրտի շտապ վիրահատության եւ օգնության կարիք ունի:
Այսօր Մեդիամաքսի հետ հարցազրույցում ֆուտբոլիստի կինն ասել է, որ Կարապետ Միքայելյանի ախտորոշումը հաստատվել է, եւ նրան կվիրահատեն:
Նա ասել է, որ Հայաստանի հավաքականի նախկին խաղացողը հաշվառման մեջ է եւ անհրաժեշտ անալիզներ է հանձնում Բակուլեւի անվան սրտանոթային վիրահատության գիտական կենտրոնում:
Սվետլանա Բոլեեւան Մեդիամաքսի հետ զրույցում հաստատել է, որ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը միջոցներ է փոխանցել իրենց բանկային հաշվին:
«Նա շատ օգնեց մեզ: Օգնեց, ինչպես ուրիշ ոչ ոք: Անչափ երախտապարտ եմ նրան»,- ասել է Կարապետ Միքայելյանի կինը:

Глава Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян
Ереван/Медиамакс/. Супруга экс-нападающего сборной Армении по футболу Карапета Микаеляна Светлана Болеева сказала, что глава Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян «помог нам, как никто другой».
В конце октября появилась информация, что Карапет Микаелян нуждается в срочной операции на сердце и просит помочь ему со сбором средств.
В интервью Медиамакс жена футболиста сказала сегодня, что диагноз Карапета Микаеляна подтвержден, и ему будет сделана операция.
Она сказала, что в настоящее время бывший игрок сборной Армении находится на учете и сдает необходимые анализы в Научном центре сердечно-сосудистой хирургии им. Бакулева.
Светлана Болеева подтвердила Медиамакс, что глава ФФА Рубен Айрапетян перечислил средства на их банковский счет.
«Он нам очень помог. Помог как никто другой. Огромная благодарность и низкий ему поклон», - сказала жена Карапета Микаеляна.