Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին հարձակվող Կարապետ Միքայելյանը սրտի շտապ վիրահատության կարիք ունի եւ խնդրում է օգնել իրեն:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, Կարապետ Միքայելյանն ասել է այս մասին Sports.ru պորտալին տված հարցազրույցում: Հարցազրույցի վերջում նշված են բանկային հաշիվները, որոնց վրա բոլոր ցանկացողները կարող են դրամ փոխանցել` ֆուտբոլիստին օգնելու համար:
Կարապետ Միքայելյանը տառապում է դիլատացիոն կարդիոմիոպաթիայով: «Իմ սիրտը աշխատում է 3 անգամ ավելի դանդաղ, քան նորմալ մարդու սիրտը: Սա ամենավերջին փուլն է: Դա շատ վատ է», - ասել է մարզիկը:
«Երեկ խոսում էի Ռոման Բերեզովսկու հետ, խնդրեցի, որ ձեզ` լրագրողներին դիմի, որպեսզի իմ մասին լուր տեղադրեք կայքերում: Ազնվորեն ասեմ, որ շատ անհանգստացած եմ եւ շատ հիասթափված», - ասել է ֆուտբոլիստը:
1996-1999-ին Կարապետ Միքայելյանը հանդես է եկել Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում, անցկացրել 19 խաղ եւ խփել 2 գոլ:

Ереван/Медиамакс/. Бывший нападающий сборной Армении по футболу Карапет Микаелян нуждается в срочной операции на сердце и просит помочь со сбором средств.
Как сообщает Медиамакс, Карапет Микаелян сказал об этом в интервью порталу Sports.ru. В конце интервью указаны банковские реквизиты, на которые все желающие помочь футболисту могут перечислить деньги.
Карапет Микаелян страдает дилатационной кардиомиопатией. «Мое сердце работает в три раза медленнее, чем у нормального человека. Это самая последняя стадия. Это очень плохо», - сказал спортсмен.
«Я вчера с Ромой Березовским говорил, просил, чтобы он обратился к вам, журналистам, чтобы повесили на сайтах какую-нибудь новость обо мне. Я вам честно скажу, мне сейчас тревожно сейчас и очень обидно», - сказал футболист.
Карапет Микаелян выступал за национальную сборную Армении в 1996-1999 гг., провел 19 матчей и забил 2 гола.