Լուսանկարը` president.am
Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայացել է Օլիմպիական խաղերում մեդալների արժանացած մարզիկների պարգեւատրման արարողությունը
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Արթուր Ալեքսանյանին, Միհրան Հարությունյանին, Սիմոն Մարտիրոսյանին ու Գոռ Մինասյանին հանձնել է պետական բարձր պարգեւներ, շնորհավորել Ռիո դե Ժանեյրոյի օլիմպիական խաղերում հաջող հանդես գալու կապակցությամբ: Պարգեւատրվել են նաեւ ծանրամարտի ու հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականների գլխավոր մարզիչները, մեդալակիրների անձնական մարզիչները:
ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն Ալեքսանյանին ու Հարությունյանին բնակարան է նվիրել Երեւանում, Մինասյանն ստացել է բնակարան Գյումրիում եւ 30 մլն դրամ, իսկ Մարտիրոսյանը՝ 30 մլն դրամ:
Հիշեցնենք, որ Ռիոյի Օլիմպիական խաղերում 20 տարվա ընդմիջումից հետո չեմպիոն էր դարձել Արթուր Ալեքսանյանը, Միհրան Հարությունյանը, Սիմոն Մարտիրոսյանն ու Գոռ Մինասյանը նվաճել էին արծաթե մեդալներ:

The award ceremony for Armenian athletes who won medals at the XXXI Summer Olympic Games took place at the National Academic Theatre of Opera and Ballet named after Alexander Spendiaryan, Yerevan.
President of Armenia Serzh Sargsyan handed high state awards to Artur Aleksanyan, Mihran Harutyunyan, Simon Martirosyan and Gor Minasyan, and congratulated them on successful performance at the Olympics in Rio de Janeiro. Head coaches and athletes’ personal coaches of weightlifting and Greco-Roman wrestling teams were awarded as well.
President of Armenian National Olympic Committee Gagik Tsarukyan gifted apartments in Yerevan to Aleksanyan and Harutyunyan, an apartment in Gyumri and AMD 30mln to Minasyan, and AMD 30mln to Martirosyan.