Լուսանկարը` president.am
Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայացել է Օլիմպիական խաղերում մեդալների արժանացած մարզիկների պարգեւատրման արարողությունը
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Արթուր Ալեքսանյանին, Միհրան Հարությունյանին, Սիմոն Մարտիրոսյանին ու Գոռ Մինասյանին հանձնել է պետական բարձր պարգեւներ, շնորհավորել Ռիո դե Ժանեյրոյի օլիմպիական խաղերում հաջող հանդես գալու կապակցությամբ: Պարգեւատրվել են նաեւ ծանրամարտի ու հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականների գլխավոր մարզիչները, մեդալակիրների անձնական մարզիչները:
ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն Ալեքսանյանին ու Հարությունյանին բնակարան է նվիրել Երեւանում, Մինասյանն ստացել է բնակարան Գյումրիում եւ 30 մլն դրամ, իսկ Մարտիրոսյանը՝ 30 մլն դրամ:
Հիշեցնենք, որ Ռիոյի Օլիմպիական խաղերում 20 տարվա ընդմիջումից հետո չեմպիոն էր դարձել Արթուր Ալեքսանյանը, Միհրան Հարությունյանը, Սիմոն Մարտիրոսյանն ու Գոռ Մինասյանը նվաճել էին արծաթե մեդալներ:

В Национальном академическом театре оперы и балета им. Александра Спендиаряна состоялась церемония награждения спортсменов, завоевавших медали на Олимпийских играх 2016 года.
Президент Армении Серж Саргсян вручил высокие государственные награды Артуру Алексаняну, Миграну Арутюняну, Симону Мартиросяну и Гору Минасяну, а также поздравил их с успешным выступлением в Рио-де-Жанейро. Были награждены также главные тренеры сборных по тяжелой атлетике и греко-римской борьбе и личные тренеры призеров.
Глава НОК Армении Гагик Царукян подарил Алексаняну и Арутюняну квартиры в Ереване, Минасян получил квартиру в Гюмри и 30 млн драмов, а Мартиросян – 30 млн драмов.
Напомним, что на Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро после 20-летнего перерыва Артур Алексанян завоевал золотую медаль для Армении, а Мигран Арутюнян, Симон Мартиросян и Гор Минасян завоевали серебряные медали.