Հայաստանի Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն այսօր հանդիպել է Ռիո-2016 մեկնող Հայաստանի պատվիրակությանը:
Հայաստանն առաջին անգամն է, որ Օլիմպիական խաղերում մասնակցելու է 33 մարզիկով:
«Արդեն հասունացել է պահը, երբ կարող ենք ոսկե մեդալ նվաճել: Ես մեկ չէ, մի քանի մեդալ եմ ակնկալում, քանի որ շատ ուժեղ թիմ ունենք: Սիրելի մարզիկներ, ես գիտեմ, որ դուք պատրաստ եք հանուն մեր պետության մինչեւ վերջ պայքարել: Մեդալների ռեալ թեկնածուներ ունենք, ու ամբողջ ազգն է սպասում ձեր հաղթանակին»,- մարզիկների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:
ՀԱՕԿ նախագահը խոսել է նաեւ հայկական պատվիրակության անվտանգությունից ու նշել, որ նրանք ապահովված են լինելու. «Մենք պայքարում ենք ոչ թե մեկ պետության, այլ ամբողջ աշխարհի հետ: Մենք բարձր ենք պահելու հայ ազգի պատիվը: Պետք է նշեմ, որ բացման արարողության ժամանակ մեր դրոշակակիրը լինելու է լողորդ Վահան Մխիթարյանը»:

Глава Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян встретился сегодня с делегацией, которая отправится на Рио-2016. Армению впервые будет представлять сборная из 33 спортсменов.
«Уже назрело время, когда мы можем завоевывать медали. Я жду не одну, а несколько медалей, потому что у нас очень сильная команда. Дорогие спортсмены, я знаю, что вы готовы бороться до конца ради своей страны. У нас есть реальные кандидаты на медали, и вся нация ждет от вас побед», - сказал на встрече со спортсменами глава НОК Армении Гагик Царукян.
Глава НОК Армении высказался также относительно безопасности армянской делегации и отметил, что она будет обеспечена. «Мы боремся не с одним государством, а со всем миром. Мы защитим честь армянского народа. Должен отметить, что на церемонии открытия нашим знаменосцем будет пловец Ваган Мхитарян», - сказал Гагик Царукян.