Հայաստանի Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն այսօր հանդիպել է Ռիո-2016 մեկնող Հայաստանի պատվիրակությանը:
Հայաստանն առաջին անգամն է, որ Օլիմպիական խաղերում մասնակցելու է 33 մարզիկով:
«Արդեն հասունացել է պահը, երբ կարող ենք ոսկե մեդալ նվաճել: Ես մեկ չէ, մի քանի մեդալ եմ ակնկալում, քանի որ շատ ուժեղ թիմ ունենք: Սիրելի մարզիկներ, ես գիտեմ, որ դուք պատրաստ եք հանուն մեր պետության մինչեւ վերջ պայքարել: Մեդալների ռեալ թեկնածուներ ունենք, ու ամբողջ ազգն է սպասում ձեր հաղթանակին»,- մարզիկների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:
ՀԱՕԿ նախագահը խոսել է նաեւ հայկական պատվիրակության անվտանգությունից ու նշել, որ նրանք ապահովված են լինելու. «Մենք պայքարում ենք ոչ թե մեկ պետության, այլ ամբողջ աշխարհի հետ: Մենք բարձր ենք պահելու հայ ազգի պատիվը: Պետք է նշեմ, որ բացման արարողության ժամանակ մեր դրոշակակիրը լինելու է լողորդ Վահան Մխիթարյանը»:

President of Armenian Olympic Committee Gagik Tsarukyan had a meeting today with Armenian delegation to Rio-2016.
This is the first time Armenia sends 33 athletes to the Olympic Games.
“We are ready now to win medals. I expect more than one, as we have a very strong team. Dear athletes, I know that you are prepared to fight till the end for our country. We have real candidates for medalists, and the entire nation is anticipating your victory,” said President of Armenian Olympic Committee Gagik Tsarukyan at the meeting with the athletes.
President of the Olympic Committee also spoke of the safety of the Armenian delegation and noted that they will be protected: “We compete against not one country, but the whole world. We will keep the honour of Armenian nation. I should notice that swimmer Vahan Mkhitaryan will be our flag bearer at the opening ceremony.”