Ավարտել է իրավաբանության ֆակուլտետը
2005 թվականին միջազգային մրցաշարում 3-րդ տեղն է զբաղեցրել ու ընդգրկվել Ռուսաստանի հավաքականի կազմում
Սպորտային կարիերայի սկիզբը
. Թբիլիսիում 9 տարի զբաղվել է մարմնամարզությամբ, դարձել է Վրաստանի չեմպիոն: Ծնողները ցանկացել են, որ սպորտը չթողնի, սակայն պրոֆեսիոնալ մարզիկի կարիերայի մասին չեն մտածել. «Պարզապես նրանք այդկերպ ինձ ու եղբորս փորձել են փողոցից հեռու պահել, որ վատ սովորություններ ձեռք չբերենք: Շատ վտանգավոր էր այդ ժամանակ, մեր հարեւանների մեջ թմրամոլներ կային»:
Մարզաձեւի ընտրությունը.
16 տարեկանում տեղափոխվել է Հարավային Օսիա ու այդ ժամանակ էլ ընտրել ազատ ոճի ըմբշամարտը: Գեորգիի հայրն էլ է ըմբիշ եղել, սակայն մեծ բարձունքների չի հասել:
Ամենակարեւոր սպորտային նվաճումը.
Օլիմպիական բրոնզե մեդալն է: «Երբ ես բրոնզ նվաճեցի, այդքան էլ ուրախ չէի, անմիջապս պարգեւատրումից հետո մեդալը պայուսակիս մեջ նետեցի: Մեր փորձառու մարզիչներից մեկն ասաց, հնարավոր է այդ մեդալը քեզ համար ամենաթանկը դառնա: Դրանից հետո ես սկսեցի գնահատել ամեն մեդալը»:
Կուռքը.
Օլիմպիական չեմպիոն Բուվայսար Սայտիեւն է, որին լեգենդար մարզիկ է համարում:
Ամենաազդեցիկ մարդը կարիերայում.
Ընտանիքը, թեեւ սպորտը կարեւոր է, բայց առաջնայինը հարազատներն են: Համարում է, երբ ընտանիքն իր կողքին է, ամեն ինչ ունի:
Ելույթից առաջ արարողակարգ.
Տրամադրվում է
Ինչպես կուզի հիշվել կարիերան ավարտելուց հետո.
Որպես Օլիմպիական չեմպիոն
2007 թվականի Աշխարհի չեմպիոն
2008-ի Պեկինի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր ու Եվրոպայի չեմպիոն
2009-ին ԵԱ-ի արծաթե մեդալակիր
2016-ի մայիսից համալրել է Հայաստանի ազատ ոճի հավաքականը, մի քանի օր անց էլ Ուլան Բատորում նվաճել Օլիմպիական ուղեգիր

Family: married, with 2 sons - 5-year-old Georgi and 1-year old Timofey
Debut: He took the 3rd place at an international tournament in 2005 and joined the Russia national team.
Start of career: He exercised gymnastic for 9 years in Tbilisi, won Georgian championship. His parents wanted him to be in sport, but didn’t anticipate a professional athlete’s career for him: “They just tried to keep my brother and me off the streets, so that we don’t get bad habits. Those were dangerous times, some of our neighbours were drug-addicts.”
Choice of sport: He moved to South Ossetia at age 16 and chose freestyle wrestling at that time. Georgi’s father was a wrestler too, but he didn’t win big titles.
The most important achievement: Olympic bronze medal. “When I won the bronze, I wasn’t particularly happy and just threw the medal into my bag right after the ceremony. One of our experienced coaches told me that the medal could become the most important thing for me. I began to appreciate every medal after that.”
Idol: Olympic champion Buvaisar Saitiev, whom he considers a legendary athlete.
People with most influence on career: His family, who are more important than sport. He believes that he has everything when he’s with family.