Թռչող մեքենա, ցավալի պարտություն, կորոնավիրուս. Շաբաթվա լուսանկարները
Հետաքրքիր ու հագեցած սպորտային իրադարձությունները միշտ էլ հաճելի են անցնում լուսանկարիչների համար, ովքեր իրենց ստացած կադրերի միջոցով փոխանցում են շատ էմոցիաներ:
Reuters-ի հետ այս անգամ ընտրել ենք ամենատարբեր մարզաձեւերը, որոնք էլ կներկայացնենք «Ֆոտոպատմություններ»-ում:
Պորտուգալիայի ափերի մոտ սերֆերները միշտ են հավաքվում ու աննախադեպ մրցաշարեր կազմակերպում: Սակայն այս անգամ այնքան մեծ ու գեղեցիկ ալիքներ են եղել, որ նույնիսկ մասնակիցներն են խոստովանել, որ դրանց վրայով սահելն աննկարագրելի զգացողություններ է պարգեւել:
Անցում կատարենք ավտոարշավներին: Մեծ արագության սիրահարները զերծ չեն մնում վթարներից ու տարբեր կարգի վնասվածքներից: Այս անգամ Ֆլորիդայում կազմակերպված մրցարշավի ժամանակ այրվող մեքենայի անձնակազմը, ի ուրախություն բոլորի, չի տուժել:
Հաջորդ լուսանկարը նույնպես Ֆլորիդայից է: Ռայան Նյումենը եւ նրա 6-րդ համարի մեքենան դուրս են թռել մրցուղուց ու դուրս մնացել հետագա պայքարից:
Ձմեռային սպորտի սիրահարներն էլ այս օրերին հետեւում են բիաթլոնի Աշխարհի առաջնությանը: Սա այն պահն է, երբ երկար մրցատարածություն հաղթահարելուց հետո հոգնած մարզիկները հասել են եզրագծին:
ԱՄՆ-ի սահնակային սպորտի հավաքականի մարզիկների ելույթներից է: Այս օրերին նրանք Սոչիում մասնակցում են Աշխարհի առաջնությանը:
Սեուլում էլ հավաքվել են գեղասահքի սիրահարները եւ վայելում են մարզիկների ելույթները: Այստեղ բոլորն էլ զգուշանում են կորոնավիրուսից եւ մրցումներին ներկա են լինում բժշկական դիմակներով:
Անգլիայի առաջնության «Ասթոն Վիլլա»-«Տոտենհեմ» հանդիպումն է: Ահա, թե ինչպիսին է լինում «Ասթոն Վիլլայի» ֆուտբոլիստների արձագանքը, երբ նրանց դարպասապահ Պեպե Ռեյնան ընդունում է 3-րդ գոլը:
Ավարտենք մեր ֆոտոշարքը Գլազգոյում արված այս նկարով: Շվեդիայի ատլետ Արման Դուպլանտիս գեղեցիկ ու 6, 18 մ ռեկորդային ցատկը նրան դարձրել է Աշխարհի չեմպիոն:

Фотографии недели: Летающая машина, обидное поражение, коронавирус
Интересные и насыщенные спортивные события – всегда прекрасный повод для фотографов передать с помощью своих кадров различные эмоции.
На этот раз мы выбрали с Reuters самые разные виды спорта, которые и представим в рубрике «Фотоистории».
У берегов Португалии всегда собираются серфисты и организуют беспрецедентные турниры. Однако на этот раз волны были настолько большими и красивыми волны, что даже специалисты признались, что катание на них подарило им неописуемые эмоции.
Перейдем к автогонкам. Любители большой скорости не застрахованы от аварий и травм разной степени. К счастью, в организованном во Флориде турнире экипаж этой горящей машины не пострадал.
Следующая фотография также из Флориды. Райан Ньюман и его машина под номером 6 «взлетела» над треком и вылетела из дальнейшей борьбы.
Любители зимних видов спорта в эти дни наблюдают за чемпионатом мира по биатлону. Камера запечатлела тот момент, когда после долгого соперничества спортсмены позволили себе расслабиться, дойдя до финишной прямой.
Кадр из выступлений сборной США по санному спорту. В эти дни команда находится в Сочи и участвует в чемпионате мира.
А в Сеуле собрались любители фигурного катания, чтобы насладиться выступлениями спортсменов. Здесь все остерегаются коронавируса и следят за соревнованиями в медицинских масках.
Встреча чемпионата Англии «Астон Вилла» - «Тоттенхэм». Вот такой бывает реакция футболистов «Астон Вилла», когда их вратарь принимает 3-й мяч в свои ворота.
Завершает наш фоторяд этот снимок, сделанный в Глазго. Красивый и рекордный 6,18 метровый прыжок шведского атлета Армана Дупкана сделал его чемпионом мира.