Ջերմ, հաղթական ու բարի լուսանկարների հերոսները
Տպավորիչ ու գեղեցիկ լուսանկարներով տարին սկսելը հետաքրքիր է: Այս անգամ Reuters-ի մեր գործընկերների հետ ընտրել ենք ֆոտոպատմության հերոսներին ու առաջարկում ենք ծանոթանալ նրանց հետ:
Սկսենք հենց ձմեռային մարզաձեւերից: Այս օրերին ընթանում են պատանեկան Օլիմպիական խաղերը: Հսկա ոլորավայրէջք ձեւում ԱՄՆ-ի ներկայացուցիչը պայքարում է մեդալների համար:
Այդ նույն ընթացքում Սաուդյան Արաբիայի շոգ անապատներում ավելի արագ լինելու համար մրցում են ավտոարշավորդները: Իսկ լուսանկարիչները ստանում են նման հետաքրքիր կադր:
Ֆուտբոլն անսահման սեր է: Ահա թե գնդակի սովորական կասեցումն ինչպիսի լուսանկար է դարձել: Իսկ այն արվել է Անգլիայի առաջնության «Էվերթոն»-«Բրայթոն» հանդիպման ժամանակ:
Հանուն այդ մեծ ֆուտբոլային սիրո Դավիդ Լուիսն էլ պատրաստ է գլուխկոնծի տալ:
Շարունակենք ֆուտբոլային թեման: Մադրիդի «Ռեալը» հերթական անգամ նվաճեց Իսպանիայի Սուպերգավաթը, որն այս տարի կայացավ Սաուդյան Արաբիայում: Զինեդին Զիդանն իր թիմի հետ 9 անգամ մասնակցել է տարբեր եզրափակիչների եւ 9 անգամ էլ դարձել է հաղթող:
Մեր հաջորդ նկարը նույնպես թիմային հաղթանակի մասին է, բայց այս անգամ թենիսում: Սերբիայի տղամարդկանց հավաքականը Սիդնեյում նվաճեց ATP-ի գավաթը:
Եւ եկեք մեր ֆոտոպատմությունն ավարտենք այս բարի նկարով, որտեղ տեղ են գտել պարտությունն ու հաղթանակը: Իսկ հաջողությունն ավելի քաղցր է, երբ այն կիսում ես ընկերոջդ հետ:

Герои теплых, победных и добрых фотографий
Интересно начать год впечатляющими и красивыми фотографиями. На этот раз с нашими коллегами из Reuters мы выбрали героев фотоистории и представляем их вашему вниманию.
Начнем именно с зимних видов спорта. В эти дни проводятся юношеские Олимпийские игры. Представитель США борется за медали в дисциплине гигантский слалом.
В это же время в жаркой пустыне Саудовской Аравии гонщики борются за титул самого быстрого участника. А фотографы получают такой интересный кадр.
Футбол – это безграничная любовь. Посмотрите, как эта обычная блокировка мяча превратилась в фотографию, которая была сделана на матче «Эвертон» - «Брайтон» чемпионата Англии.
Ради этой большой любви к футболу Давид Луис готов перевернуть все с ног на голову.
Продолжаем футбольную тему. Мадридский «Реал» в очередной раз завоевал Суперкубок Испании, который в этом году прошел в Саудовской Аравии.  Зинедин Зидан со своей командой 9 раз участвовал в различных финалах и 9 раз становился победителем.
Наша следующая фотография также о командной победе, но в этот раз –  в теннисе. Мужская сборная Сербии завоевала кубок ATP в Сиднее.
И давайте закончим нашу фотоисторию этой доброй фотографией, где нашли место и поражение, и победа. А успех еще больше воодушевляет, когда разделяешь его с товарищем.