Ջոկովիչ. «Խաչանովը իր նպատակին հասնելու տաղանդ եւ ներուժ ունի»
Թենիսի աշխարհի առաջին ռակետ Նովակ Ջոկովիչը կարծում է, որ «Կարեն Խաչանովը պետք է սովորի լավագույն մարզավիճակ ցուցադրել ողջ մրցաշրջանի ընթացքում»:
«Կարենը թռիչքներ եւ վայրէջքներ է ունենում: Նախանցյալ տարի նա ավարտեց իր լավագույն մրցաշրջանը՝ հաղթելով ինձ Փարիզի մրցաշարի եզրափակչում: Հետո նա ռակետներ էր փոխում եւ միայն մի քանի ամիս հետո կրկին սկսեց որակյալ թենիս ցուցադրել: Կարենը դեռ երիտասարդ է եւ պետք է սովորի լավագույն մարզավիճակ ցուցադրել ողջ մրցաշրջանի ընթացքում: Այսօր անհամեմատ ավելի դժվար է կայուն տեղ պահպանել առաջին հնգյակում եւ նույնիսկ տասնյակում: Բայց ես վստահ եմ, որ դա իր նպատակն է, իսկ դրան հասնելու տաղանդ եւ ներուժ Խաչանովն ունի», - ասել է Ջոկովիչը Կոմերսանտի հետ հարցազրույցում:
«Կարենը ֆիզիկապես շատ հզոր խաղացող է: Նա ուժեղ է հարվածում գնդակին, հատկապես՝ կորտի աջ անկյունից, ձախից շատ տափակ հարված ունի, ինչպես նաեւ լավ է մատուցում: Խաղի նման ոճով նա մշտապես հավակնում է լինում թոփ-10-ում կամ թոփ-15-ում», - հավելել է Ջոկովիչը:

Джокович: «Карену Хачанову надо научиться быть лучшей версией самого себя»
Первая ракетка мира Новак Джокович считает, что Карену Хачанову «требуется научиться быть лучшей версией самого себя на протяжении всего сезона».
«У Карена чередуются взлеты и падения. В позапрошлом году он закончил свой лучший сезон, обыграв меня в финале турнира в Париже, затем менял ракетки и лишь через несколько месяцев снова стал показывать качественный теннис. Карен еще молод, и ему требуется научиться быть лучшей версией самого себя на протяжении всего сезона. Сейчас гораздо сложнее, чем раньше, стабильно держаться в первой пятерке или даже первой десятке. Но я уверен, что это его цель. А талант и потенциал для ее достижения у Хачанова есть», - сказал Джокович в интервью газете Коммерсантъ.
«Физически Карен очень мощный игрок. Он сильно бьет по мячу, особенно из правого угла корта, у него очень плоский удар слева и хорошая подача. С таким стилем игры он постоянно остается претендентом на место в первой десятке и уж во всяком случае в топ-15», - добавил Новак Джокович.