Վահագն Դավթյանը կփորձի Եվրոպական խաղերում եւս հաջող հանդես գալ
Մարմնամարզիկ Վահագն Դավթյանն օրեր առաջ Եվրոպայի առաջնությունում օղակների վրա վարժությունում նվաճել էր բրոնզե մեդալ:
Դավթյանն իր ելույթը լավ է գնահատում, քանի որ ձեռնունայն չի վերադարձել:
«Թերություններ եղան, բայց դրանք շտկել հնարավոր է: Ուրախ եմ, որ մեդալ նվաճեցի, սա ոչ միայն իմ, այլ ողջ թիմի, մարզիչների, թիմակիցներիս հաջողությունն է: ԵԱ-ում ես նաեւ նվաճեցի Եվրոպական խաղերի ուղեգիր: Այժմ պետք է պատրաստվեմ այս մրցաշարին, նպատակս այնտեղ եւս լավ մասնակցություն ունենալն է»,-ասել է մարզիկը:
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականից ամռանը կայանալիք Եվրոպական խաղերի ուղեգիր է նվաճել նաեւ բազմամարտիկ Արթուր Դավթյանը: Հնարավոր է, որ Արթուր Թովմասյանին (օղակներ) եւս իրավունք տրվի մեկնել այդ մրցաշարին:

Ваагн Давтян попытается удачно выступить также на Европейских играх
Несколько дней назад на чемпионате Европы армянский гимнаст Ваагн Давтян завоевал бронзовую медаль в упражнении на кольцах.
Давтян положительно оценивает свое выступление, так как вернулся не с пустыми руками.
«Были промахи, но их можно исправить. Рад, что завоевал медаль. Это не только мой успех, но и успех всей команды, тренеров. На ЧЕ я заработал также путевку на Европейские игры. Сейчас должен готовиться к этому турниру, и моя цель – выступить также удачно»,- отметил спортсмен.
В составе сборной Армении по гимнастике путевку на Европейские игры заработал также многоборец Артур Давтян. Возможно, что Артуру Товмасяну (кольца) также предоставят возможность отправиться на этот турнир.