Սերոբյանն ուրախ է, որ երիտասարդական ԵԱ-ից մեդալով են վերադարձել
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանն անչափ ուրախ է, որ Գագիկ Խաչատրյանը երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությունում բրոնզե մեդալ է նվաճել:
«Առաջնությունն ընթանում էր 14-18 տարեկանների միջեւ, իսկ Գագիկը դեռ 16 տարեկան չկա: Սա նրա համար առաջին մեծ մրցումն էր, հստակ կատարեց իր առաջադրանքը: Նժույգթափերի վրա վարժություններ կատարելը հեշտ չէ, սակայն Գագիկին հաջողվեց վաստակել լավ միավորներ ու մեդալակիր դառնալ»,-Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Սերոբյանը:
Նա նշել է, որ հատկապես ուրախալի է այն փաստը, որ նման արդյունքով Խաչատրյանը նաեւ տարեկետում կստանա ու կկարողանա շարունակել զբաղվել մարմնամարզությամբ:
«Երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությունները կայանում են երկու տարին մեկ: 2020-ի ԵԱ-ն ընդունելու է Բաքուն, իսկ մենք հաստատ չենք մասնակցելու: Դրա համար ուրախ ենք, որ Գագիկն այստեղ մեդալակիր դարձավ ու կշարունակի մարզումները»,-ավելացրել է մարզիչը:
Սերոբյանը գոհ է նաեւ բազմամարտիկ Ժորա Սմբատյանից, որը նույնպես իր հնարավորությունների սահմաններում է հանդես եկել:

Serobyan is happy for medals of Armenian athletes from European Championship
Head Coach of the Armenian gymnastics team Hakob Serobyan is very happy that Gagik Khachatryan won bronze medal in European Artistic Gymnastics Championship among juniors.
“The competition was held among young people between 14 and 18, while Gagik isn’t 16 years old yet. This is the first major competition for him and he perfectly coped with his task. Performing pommel horse exercises isn’t easy, but Gagik succeeded in gaining good points and winning a medal,” Serobyan said in a conversation with Mediamax Sport.
He noted that he was especially happy with the fact that these results of Khachatryan will give him an opportunity of a year off to continue pursuing gymnastics.
“The European Championship among juniors takes place once in 2 years. Baku will host the 2020 event, so we will not participate definitely. We are happy that Gagik won a medal now and will be able to continue his trainings,” the coach added.
Serobyan is also content with all-around athlete Zhora Smbatyan, who also performed in accordance with his abilities.