Սերոբյանն ուրախ է, որ երիտասարդական ԵԱ-ից մեդալով են վերադարձել
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանն անչափ ուրախ է, որ Գագիկ Խաչատրյանը երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությունում բրոնզե մեդալ է նվաճել:
«Առաջնությունն ընթանում էր 14-18 տարեկանների միջեւ, իսկ Գագիկը դեռ 16 տարեկան չկա: Սա նրա համար առաջին մեծ մրցումն էր, հստակ կատարեց իր առաջադրանքը: Նժույգթափերի վրա վարժություններ կատարելը հեշտ չէ, սակայն Գագիկին հաջողվեց վաստակել լավ միավորներ ու մեդալակիր դառնալ»,-Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Սերոբյանը:
Նա նշել է, որ հատկապես ուրախալի է այն փաստը, որ նման արդյունքով Խաչատրյանը նաեւ տարեկետում կստանա ու կկարողանա շարունակել զբաղվել մարմնամարզությամբ:
«Երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությունները կայանում են երկու տարին մեկ: 2020-ի ԵԱ-ն ընդունելու է Բաքուն, իսկ մենք հաստատ չենք մասնակցելու: Դրա համար ուրախ ենք, որ Գագիկն այստեղ մեդալակիր դարձավ ու կշարունակի մարզումները»,-ավելացրել է մարզիչը:
Սերոբյանը գոհ է նաեւ բազմամարտիկ Ժորա Սմբատյանից, որը նույնպես իր հնարավորությունների սահմաններում է հանդես եկել:

Серобян рад, что сборная вернулась с молодежного ЧЕ с медалью
Главный тренер сборной Армении по спортивной гимнастике Акоп Серобян очень рад, что Гагик Хачатрян завоевал бронзу на молодежном чемпионате Европы.
«Чемпионат проводился среди гимнастов в возрасте 14-18 лет, а Гагику еще не исполнилось 16. Это был первый крупный турнир для него, он четко выполнил свою задачу. Выполнять упражнения на коне не так легко, однако Гагику удалось набрать хорошие балы и стать призером»,- в беседе с корреспондентом Mediamax Sport отметил Серобян.
Он отметил, что особо радует тот факт, что с таким результатом Хачатрян также получит отсрочку и продолжит заниматься гимнастикой.
«Молодежные чемпионаты Европы проводятся раз в два года. В 2020 году ЧЕ состоится в Баку, а мы не будем участвовать. Поэтому мы рады, что Гагик стал призером и продолжит тренировки»,- добавил тренер.
Серобян доволен также многоборцем Жорой Смбатяном, который также выступил в  пределах своих возможностей.