Ղազարյանը հուսով է, որ ՕԽ-2020-ում հայերի թիվն ավելի շատ կլինի
2018 թվականին Հայաստանը պատանեկան ու երիտասարդական Եվրոպայի եւ Աշխարհի առաջնություններում նվաճել է 86 մեդալ:
Այս մասին լրագրողներին հայտնել է սպորտի եւ երիտասարդաության հարցերի փոխնախարար Գաբրել Ղազարյանը:
«Մի քանի օր առաջ մեր ըմբիշները հրաշալի ելույթ ունեցան Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում: Ազատ ոճում մենք շատ վաղուց երեք ոսկե մեդալ չէինք ունեցել, սա, անշուշտ, լավ աշխատանքի շնորհիվ է: Հույս ունենք, որ աշնանը մեկնարկող առաջնություններում մեր մեծահասակների թիմերն էլ բարձր արդյունքներ ցույց կտան»,-ասել է Ղազարյանը:
Նա նշել է, որ 2018 եւ 2019 թվականները նախաօլիմպիական են, նախարարությունն ու Օլիմպիական կոմիտեն սկսել ենք մեծ թափով աշխատանքները: Փոխնախարարն ընդգծել է, որ եթե նույն տեմպերով շարունակեն, ապա Տոկիոյում Հայաստանն ավելի շատ թվով մարզիկներ ու մարզաձեւերում կմասնակցի ՕԽ-ին:

В 2018 году Армения завоевала 86 медалей на юношеском и молодежном чемпионатах Европы и мира.
«Несколько дней назад наши борцы прекрасно выступили на молодежном чемпионате Армении. В вольной борьбе мы очень давно не завоевывали три золотые медали, это, конечно, стало возможным благодаря хорошей работе. Надеемся, что на стартующих осенью чемпионатах наши взрослые команды также продемонстрируют хорошие результаты»,- отметил Казарян.
Он отметил, что 2018 и 2019 годы предолимпийские, министерство и Олимпийский комитет с большим размахом взялись за работу. Замминистра подчеркнул, что если они продолжат в том же темпе, то на Олимпийских играх в Токио Армения будет представлена с большим числом спортсменов и спортивных видов.