Ղազարյանը հուսով է, որ ՕԽ-2020-ում հայերի թիվն ավելի շատ կլինի
2018 թվականին Հայաստանը պատանեկան ու երիտասարդական Եվրոպայի եւ Աշխարհի առաջնություններում նվաճել է 86 մեդալ:
Այս մասին լրագրողներին հայտնել է սպորտի եւ երիտասարդաության հարցերի փոխնախարար Գաբրել Ղազարյանը:
«Մի քանի օր առաջ մեր ըմբիշները հրաշալի ելույթ ունեցան Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում: Ազատ ոճում մենք շատ վաղուց երեք ոսկե մեդալ չէինք ունեցել, սա, անշուշտ, լավ աշխատանքի շնորհիվ է: Հույս ունենք, որ աշնանը մեկնարկող առաջնություններում մեր մեծահասակների թիմերն էլ բարձր արդյունքներ ցույց կտան»,-ասել է Ղազարյանը:
Նա նշել է, որ 2018 եւ 2019 թվականները նախաօլիմպիական են, նախարարությունն ու Օլիմպիական կոմիտեն սկսել ենք մեծ թափով աշխատանքները: Փոխնախարարն ընդգծել է, որ եթե նույն տեմպերով շարունակեն, ապա Տոկիոյում Հայաստանն ավելի շատ թվով մարզիկներ ու մարզաձեւերում կմասնակցի ՕԽ-ին:

Armenia hopes to send more athletes to Tokyo Olympics
Armenia’s youth and junior teams have won 86 medals so far in European and World championships in 2018, Deputy Minister of Sport and Youth Affairs of Armenia Gabriel Ghazaryan told the press.
“Our wrestlers performed brilliantly in the Junior European Championship a few days ago. We have not had three gold medals in freestyle wrestling for a long time. Undoubtedly, this is a result of good work. We hope our senior teams will record good results too in the tournaments that start in the autumn,” said Ghazaryan.
He added that 2018 and 2019 are pre-Olympic years, so the Olympic Committee of Armenia has already started the preparations. According to Gabriel Ghazaryan, if the work goes on in the same pace, Armenia will have more athletes and will be represented in more sports during Tokyo Olympics.