Մարտի 11-15-ը Երեւանում կանցկացվի բասկետբոլային միջազգային մրցաշար, որը նվիրված կլինի քաղաքի հիմնադրման 2800-ամյակին:
Մրցաշարին կմասնակցեն Մոսկվայի «Գազպրոմ», Թբիլիսիի «Հունդայի», Թեհրանի «Արարատ» ու Երեւանի «Ուրարտու» ակումբները:
«Գազպրոմն» ու «Հունդային» շատ ուժեղ թիմեր են, բարձր մակարդակի խաղացողներ ունեն ու իրենց առաջնությունների առաջատարներն են: «Արարատը» վերջերս հաղթեց Իրանի երկրորդ լիգան ու իրավունք ստացավ հանդես գալու Սուպեր լիգայում»- ասել է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Արա Պողոսյանը:

В турнире в честь 2800-летия Еревана примут участие 4 басктебольные команды
11-15 марта в Ереване состоится международный баскетбольный турнир, посвященный 2800-летию основания города.
В турнире примут участие следующие клубы: московский «Газпром», тбилисский «Хьюндай», тегеранский «Арарат» и ереванский «Урарту».
«Газпром» и «Хьюндай» – очень сильные клубы, в составе которых  играют первоклассные игроки. Команды лидируют в своих национальных лигах. «Арарат» недавно выиграл во второй лиге Ирана и получил право участия в Суперлиге»,- отметил вице-президент федерации баскетбола Армении Ара Погосян.