Համաշխարհային թենիսի առաջատար Ռոջեր Ֆեդերերը Laureus-ի վարկածով աշխարհի լավագույն մարզիկն է:
Նա 2 անվանակարգերում է հաղթել՝ Տարվա վերադարձ ու լավագույն մարզիկ: Շվեյցարացի թենիսիստն արդեն Laureus-ի 6 մրցանակ ունի, 5-ը որպես լավագույն մարզիկ:
2016-ը վնասվածքի պատճառով բաց թողած Ֆեդերերը կորտ վերադառնալուց հետո 7 տիտղոսի է տիրացել, այդ թվում՝ Մեծ Սաղավարտի 2 մրցանակ, եւ 5,5 տարի անց կրկին առաջին ռակետ դարձել Ավստրալիայի բաց առաջնության հաղթողի կոչումը պաշտպանելուց հետո:
«Առանց երկրպագուներիս այդ ամենին չէի հասնի, անհամբերությամբ եմ սպասում մեր հանդիպմանը: Եկեք մի քանի տարի էլ նույնն անենք»,- ասել է Ֆեդրերը:

Лидер мирового тенниса Рождер Федерер стал лучшим спортсменом по версии Laureus.
Он победил в двух номинациях: возвращение года и лучший спортсмен 2017 года. На счету у швейцарского теннисиста уже 6 наград, 5 из которых в номинации лучший спортсмен.
Пропустивший 2016-й год из-за травмы Федерер, вернувшись на корт, выиграл семь титулов, включая две награды «Большого Шлема», и спустя 5,5 лет снова стал первой ракеткой мира после того, как защитил титул Australian Open
«Я не смог бы сделать это без моих болельщиков. Не могу дождаться новой встречи с вами, и давайте поделаем это еще несколько лет»,- сказал Федерер.