Ջրագնդակի զարգացման համար դրամահավաք է կազմակերպվել
Ջրագնդակի մրցավար Օմար Բարդումյանը, որը բնակվում ու աշխատում է ԱՄՆ-ում, վերջերս այցելել էր Հայաստան:
ԱՄՆ վերադառնալուց հետո նա հանգանակություն է սկսել Հայաստանում ջրագնդակի զարգացման համար։
«30 տարի անց իմ առաջին այցելությունն է եղել հայրենիք: Շատ տեղեր եմ այցելել, այդ թվում եղել եմ Հայաստանի ջրագնդակի փոքրիկ ֆեդերացիայում: «Ջրադգնդակի ծրագրի» նկատմամբ երեխաների վերաբերմունքն ինձ մեծ խանդավառությամբ լցրեց, բայց միաժամանակ հասկացա դրամական աջակցության անհրաժեշտության մասին: Երեխաները գնդակների, գլխարկների ու լուսատախտակների կարիք ունեն: Ցանկանում եմ ֆոնդ ստեղծել, որպեսզի նրանց հնարավորինս շատ մարզագույք ուղարկենք ու մեծապես նպաստենք մարզաձեւի զարգացմանը»,- ասել է Բարդումյանը:
Դրամահավաքի մեկնարկը տալու առաջին օրերի ընթացքում արդեն հավաքվել է  1855 դոլար: Բոլոր ցանկացողները կարող են գումար փոխանցել հետեւյալ հղմամբ:

Coach from Glendale starts fundraiser for Armenian water polo
After returning to America, he launched a fundraiser to support development of water polo in Armenia.
“It was my first time back in 30 years and I couldn’t have had a better time. I had the chance to visit my old home, school and many other places from my childhood. I also had a chance to visit the very small Armenian Water Polo federation in the capital of Yerevan. I was taken aback by the enthusiasm for the sport and the excitement of the kids in the Water Polo program. I also realized the lack of monetary support for the Water Polo program. These kids need balls, caps and shot clocks, I want to start a fund to collect USD2000 or more so we can send them some much needed equipment for their program,” stated Bardumyan.
He raised USD1855 in the very first days of the campaign. If you want to donate, please follow the link.