Ջրագնդակի զարգացման համար դրամահավաք է կազմակերպվել
Ջրագնդակի մրցավար Օմար Բարդումյանը, որը բնակվում ու աշխատում է ԱՄՆ-ում, վերջերս այցելել էր Հայաստան:
ԱՄՆ վերադառնալուց հետո նա հանգանակություն է սկսել Հայաստանում ջրագնդակի զարգացման համար։
«30 տարի անց իմ առաջին այցելությունն է եղել հայրենիք: Շատ տեղեր եմ այցելել, այդ թվում եղել եմ Հայաստանի ջրագնդակի փոքրիկ ֆեդերացիայում: «Ջրադգնդակի ծրագրի» նկատմամբ երեխաների վերաբերմունքն ինձ մեծ խանդավառությամբ լցրեց, բայց միաժամանակ հասկացա դրամական աջակցության անհրաժեշտության մասին: Երեխաները գնդակների, գլխարկների ու լուսատախտակների կարիք ունեն: Ցանկանում եմ ֆոնդ ստեղծել, որպեսզի նրանց հնարավորինս շատ մարզագույք ուղարկենք ու մեծապես նպաստենք մարզաձեւի զարգացմանը»,- ասել է Բարդումյանը:
Դրամահավաքի մեկնարկը տալու առաջին օրերի ընթացքում արդեն հավաքվել է  1855 դոլար: Բոլոր ցանկացողները կարող են գումար փոխանցել հետեւյալ հղմամբ:

Организован сбор средств для развития водного поло в Армении
«Это был мой первый визит на родину спустя 30 лет. Я бывал во многих местах, в том числе посетил маленькую федерацию водного поло Армении. Отношение детей к «Программе водного поло»  наполнило меня большой радостью, но в то же время я понял, что есть необходимость в денежных средствах. Детям нужны мячи, шапки и табло. Мы хотим создать фонд, чтобы направить в Армению как можно больше спортивного инвентаря и способствовать развитию данного вида спорта»,- отметил Бардумян.
В первые же дни старта сбора было собрано 1855 долларов. Все желающие могут пожертвовать сумму по следующей ссылке.