Երեւանը հրաժեշտ տվեց Համահայկական 6-րդ խաղերին
Երեկ Ազատության հրապարակում կայացել է 6-րդ ամառային Համահայկական խաղերի փակման արարողությունը: 11-օրյա պայքարից հետո 6300 մասնակիցները հրաժեշտ են տվել խաղերին:
Մրցաշարի հատուկ մրցանակները փակման արարողության ժամանակ հանձնել է Հայաստանի հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նա պարգեւատրել է գեղեցկության մրցույթի հաղթող Թբիլիսին ներկայացնող Դիանա Թումանովային, Լավագույն պատվիրակություն ճանաչված Մոնրեալի թիմին, «Արդար խաղի» մրցանակը նվաճած Նիկոսիայի թիմին, «Մարզական ոգու եւ համբերության» մրցանակակիր Սպահանին ու «Համահայկական խաղերի հայտնություն» Մուշին:
«Համահայկական խաղերի ամենակարեւոր ձեռքբերումը մեր ժողովրդի հազարավոր զավակների մեկտեղումն է մայր հայրենիքում՝ այդպիսով նոր շունչ հաղորդելով նաեւ Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության հետագա ամրապնդմանը: Այս առումով Համահայկական խաղերն այն եզակի մրցաշարերից են, որտեղ չկան հաղթողներ ու պարտվողներ: Հաղթել ենք բոլորս, քանի որ Համահայկական խաղերը մեր միասնության իրական ապացույցն ու դրսեւորումն են»,- ասել է Աբրահամյանը:
Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանն էլ ընդգծել է, որ ուրախության ու հպարտության զգացում ունեն խաղերը նման մակարդակով անցկացնելու համար:

The closing ceremony of the 6th Pan-Armenian Games took place at Freedom Square yesterday. The 6300 participants bid farewell to the Games after 11 days of tough competition.
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan handed over the special prizes at the closing ceremony. He awarded winner of the beauty contest Diana Tumanova representing Tbilisi, Montreal team for “Best Delegation,” the team of Nicosia for “Fair Game,” Isfahan for “Sports Spirit and Patience” and Mush for “Pan-Armenian Games Revelation.”
“The most important achievement of Pan-Armenian Games is bringing thousands of Armenians in one place in their homeland, thus conveying new breath to the strengthening of Armenia-Artsakh-Diaspora triumvirate. In this regard, Pan-Armenian Games are one of those unique tournaments where there are no winners and losers. We have all won as the Pan-Armenian Games are the true pledge and manifestation of our unity,” said Abrahamyan.
Chairman of Pan-Armenian Games International Committee Ishkhan Zakaryan has stressed that they feel happy and proud for organizing the Games on such a high level.