Արցախում ավարտվեցին Համահայկական խաղերը
Երեկ Արցախում ավարտվեցին Համահայկական խաղերի վոլեյբոլի ու ֆուտբոլի մրցաշարերի խմբային փուլի հանդիպումները:
Վոլեյբոլի մրցաշարի վերջին խաղում մրցեցին Գյումրիի ու Ստեփանակերտի թիմերը: Խաղն ավելի վստահ անցկացրին արցախցիներն ու կարողացան հաղթել բոլոր երեք մրցափուլերում:
Ստեփանակերտը խմբում զբաղեցրեց առաջին տեղը, իսկ Գյումրին՝ երկրորդ: Թիմերն անցան հաջորդ փուլ ու մյուս հանդիպումները կանցկացնեն Երեւանում:
Երեւանում հանդես կգան նաեւ Ստեփանակերտի ու Բուրջ-Համուդի ֆուտբոլիստները: Նրանց միջեւ հանդիպումն ավարտվեց 0:0 հաշվով, բայց քանի որ երկուսն էլ հաղթել էին Սպահանին, խմբում զբաղեցրին 1-ին ու 2-րդ տեղերն ու կշարունակեն պայքարը:
Բացի սպորտային հանդիպումներից, պատվիրակությունների բոլոր ներկայացուցիչները եղան Արցախի տարբեր վայրերում, իսկ երեկ գիշեր վերադարձան Երեւան:

Вчера в Арцахе завершились групповые этапы футбольных и волейбольных соревнований в рамках Панармянских игр.
На последней игре волейбольного турнира встретились команды Гюмри и Степанакерта. Сильнее оказались арцахцы, которые сумели обойти соперников во всех трех периодах.
Степанакерт занял первое место в группе, а Гюмри – второе. Команды перешли в следующий этап, который будет проходить в Ереване. Здесь же будут выступать футболисты из Степанакерта и Бурдж-Хамуда. Матч между ними закончился со счетом 0:0, и, так как обе команды одержали победу над Исфаханом, то обе продолжат борьбу, заняв 1 и 2-е места в группе.
После спортивных встреч, все участники делегаций посетили достопримечательности Арцаха и ночью прибыли в Ереван.